Nasze projekty

“Biznes aborcyjny jest nadal bardzo dochodowy”

Tak skomentował informację o tym, że Planned Parenthood była drugim największym klientem reklamowym Facebooka w ciągu ostatnich 2 miesięcy Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Skoro Planned Parenthood wydaje tak ogromne środki na reklamę, oznacza to niestety, że ciągle ich na to stać, a więc, że “biznes aborcyjny” jest nadal działalnością niezwykle dochodową – powiedział Paweł Kwaśniak. Odniósł się w ten sposób do informacji o tym, że Planned Parenthood była drugim największym klientem reklamowym Facebooka w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Wydała na reklamy aż 188 tys. dolarów.

Prezes Centrum Życia i Rodziny uważa, że tak duże wydatki wynikają z obawy o utratę klientek. Przypomnijmy, że administracja prezydenta Trumpa rozpoczęła działania zmierzające do ograniczenia legalności aborcji w USA.

– Zaproponowany przez administrację prezydencką projekt zakazu aborcji po 20. tygodniu ciąży został uznany przez Planned Parenthood za “niebezpieczny”, stąd zapewne działania wyprzedzające, mające na celu utrzymanie zainteresowania działalnością klinik – mówi Paweł Kwaśniak.

Reklama
Reklama

Dodaje, że również symboliczne działania prezydenta Donalda Trumpa, takie jak tegoroczne, historyczne przemówienie do uczestników Marszu dla Życia w Waszyngtonie, ale również oczekiwane zmiany personalne w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych dają nadzieję. Jego zdaniem likwidacja niektórych placówek Planned Parenthood w ostatnich latach to efekt czuwań modlitewnych, pikiet i demonstracji organizowanych przez szereg działalności organizacji pro-life. – Walka trwa. Miejmy nadzieję, że z Bożą pomocą, ale również poprzez nieustającą aktywność publiczną, uda się całkowicie zlikwidować lub przynajmniej znacznie ograniczyć liczbę aborcji w USA – podsumowuje działacz pro-life.  

Planned Parenthood istnieje w Stanach Zjednoczonych od ponad stu lat. Jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz tzw. “praw reprodukcyjnych”. Każdego roku wykonuje ponad 300 tysięcy aborcji. Donald Trump, krótko po objęciu urzędu, zdecydował o wstrzymaniu dofinansowywania Planned Parenthood z pieniędzy podatników, które do tej pory wynosiło ok. 50-60 milionów dolarów rocznie. W ostatnich latach było o organizacji głośno, ze względu na afery związane z handlem częściami ciał dzieci.

mr, ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite