Nasze projekty

Bezdomny pomodli się za ciebie

"Wielkopostny Bez/Domnych Szturm do Nieba" - pod takim hasłem w Środę Popielcową rozpocznie się 40-dniowa modlitewna akcja warszawskiej Fundacji Kapucyńskiej. Intencjami do modlitwy wymienić się można z jej podopiecznymi - bezdomnymi.

Akcja polegać będzie na modlitwie w intencji konkretnego bezdomnego przez cały Wielki Post lub jego modlitwie w naszej intencji. Swoista „wymiana” nie jest jednak konieczna – można zaoferować swoją modlitwę bez podawania intencji własnej. Ostatecznie jednak akcja połączyć może całą rzeszę ludzi we wspólnej modlitwie, poście czy jałmużnie.

Jak piszą organizatorzy akcji, historie osób bezdomnych są często bardzo skomplikowane i trudne do zrozumienia dla osób, które na co dzień mają gdzie mieszkać, dla osób „Domnych”. – I wcale nie musimy tego wszystkiego rozumieć. Grunt, że robi to Pan Bóg, któremu w szczególnym dla nas – chrześcijan, czasie Wielkiego Postu chcemy przekazać pod opiekę Tych wspaniałych Ludzi i ich trudne historie. – wyjaśniają organizatorzy.

Na stronie facebookowego wydarzenia akcji można poznać historie poszczególnych osób bezdomnych oraz ich intencje.

Reklama
Reklama

Swoją gotowość do ofiarowania modlitwy, postu lub jałmużny w intencji osoby bezdomnej można zgłosić do środy popielcowej mailowo na adres [email protected]ynska.org lub za pośrednictwem wiadomości na fanpage’u Fundacji.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite