Nasze projekty

Bez udziału wiernych, ale z transmisją. Msza, prelekcja i modlitwa o owoce beatyfikacji

Tym razem bez udziału wiernych, ale jak zawsze z transmisją. Jak co miesiąc, każdego 28 dnia, modlimy się o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na transmisję mszy świętej pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, a po niej na prelekcję Pawła Zuchniewicza pt. "Wyszyński i Wojtyła. Jedność pomimo różnic".

Każdego 28. dnia miesiąca od listopada 2019 do maja 2020 w Archikatedrze Warszawskiej zaplanowano przygotowanie pastoralne do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. W marcu mszy świętej o godz. 19:00 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński, a prelekcję o Prymasie Tysiąclecia wygłosi Paweł Zuchniewicz.

Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28 dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Dotychczas, co miesiąc 28. dnia w stołecznej archikatedrze wierni modlili się o jego beatyfikację, a teraz proszą Boga o owoce tej beatyfikacji.

Reklama
Reklama

archwwa.pl

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę