Nasze projekty

Abp Ryś o nawracającej roli Maryi

Podczas dzisiejszej porannej Mszy Świętej Roratniej, celebrowanej w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego “PIĄTKA” DA5 w Łodzi, duszpasterze akademiccy oraz studenci - ci zebrani w kaplicy, a także łączący się on-line, wysłuchali homilii arcybiskupa Grzegorza Rysia. Metropolita mówił, że to Maryja stawia Kościół do pionu, wzywając go do nawrócenia.

cathopic/Moisés Becerra

“Patrzcie na Maryję! Po to Kościół patrzy cały Adwent na Maryję, aby od Niej się uczyć kim jest Bóg, jakie postawy Boga się objawiają i jakie postawy dają skuteczną ewangelizację!” – to słowa metropolity łódzkiego, wypowiedziane podczas dzisiejszego kazania. Przypomniał on także postać bł. Juana Diego, którego wspomnienie dowolne dziś obchodzimy. Zwrócił uwagę na to, że pomimo trudnej historii Meksyk jest najbardziej katolickim krajem na świecie, a to wszystko dzięki Maryi, działającej przez prostego Indianina. Arcybiskup dodał także, że wielkie dzieła dokonuje się poprzez najprostsze metody szacunku, pokory, bliskości.

“Jak my robimy Kościół po swojemu, po naszemu, wedle tego, co nam się wydaje  (działając skutecznie, właściwe i prawdziwie) to potem dzieje się tak,  jak z pierwszą chrystianizacją Meksyku, że trzeba było długo przepraszać. W ten sposób Ewangelia się nie rozchodzi. Nie ewangelizuje się przemocą, siłą czy mieczem. Człowiek jest wolny w duszy. Możecie mu wszystko zabrać, ale to jest poza wami!” – zakończył metropolita.

Reklama
Reklama

Jutro Archidiecezja Łódzka obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano uroczystości, które będą transmitowane na kanale YouTube Archidiecezji i do uczestnictwa w których arcybiskup zaprosił wszystkich młodych. Warto wspomnieć, że w łodzi działają cztery duże duszpasterstwa akademickie, sprawujące opiekę nad studentami. Jednym z nich jest właśnie DA “Piątka”, spotykające się na cotygodniowych zajęciach.

PRZECZYTAJ: Abp Ryś: Potrzebni są ludzie posłani przez Boga do misji

np/archidiecezja.lodz.pl/Youtube/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę