Nasze projekty

Abp Ryś: Jezus uczy nas prawdziwej przyjaźni

„Kiedy Jezus mówi, że nas traktuje jak przyjaciół, to z każdym z nas łączy Go wyjątkowa relacja, relacja szczególnego zaufania”- tłumaczył abp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich.

Youtube.com/archidiecezja.lodz.pl

Pan Bóg w swoim Słowie objawia nam swoją miłość do nas na wiele różnych sposobów – zauważył w homilii metropolita łódzki. Często Bóg mówi o swojej miłości ojcowskiej i macierzyńskiej – porównuje swoją miłość do nas do miłości ojca i matki. Natomiast dziś Jezus mówi o przyjaźni – jako wyjątkowej formie miłości. Przyjaźń  jest niewątpliwie szczególną formą miłości. Kiedy mówimy słowo „przyjaźń” to mamy przed oczami konkretne twarze. Nie o każdym człowieku mówimy przyjaciel! – zauważył hierarcha.

Kaznodzieja wyjaśnił – kiedy Jezus mówi, że nas traktuje jak przyjaciół, to oznacza, że z każdym z  nas łączy Go wyjątkowa relacja, relacja szczególnego zaufania. Jezus uczy nas prawdziwej przyjaźni. Przyjaźń jest tam, gdzie jest pełne zaufanie. Nazwałem was przyjaciółmi – bo oznajmiłem wam wszystko! Przyjaźń jest tam, gdzie zostaje ona ukazana czynem – kiedy czynicie to, co wam przykazuję! – tłumaczył.

To, że Jezus nas obdarza przyjaźnią uzdalnia nas do przyjaźni! To jest taka nauka, która leczy nas z rozumienia przyjaźni, która byłaby relacją zaborczą. Prawdziwa przyjaźń uzdalnia do bycia przyjacielem dla innych. Ważne, byśmy ten wymiar miłości Boga do siebie odnaleźli, doświadczyli, byśmy go uczyli się przeżywać. – apelował duchowny.

Reklama
Reklama

ag/archidiecezja.lodz.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę