Nasze projekty

Abp Hoser: Trzeba zmienić Konstytucję na bardziej chrześcijańską

Arcybiskup Henryk Hoser uważa, że trzeba zmienić Konstytucje, tak, aby bardziej odzwierciedlała chrześcijańskie wartości. Zdaniem hierarchy byłby to konkret na 1050. rocznicę Chrztu Polski, którą wspominamy w tym roku.

Ustawa Zasadnicza musi potwierdzać ideały, które wyznaje społeczeństwo – mówi arcybiskup. Jego zdaniem prace powinny pójść w tym duchu, aby Konstytucja podkreślała naszą tradycje i podmiotowość Polski. Według arcybiskupa nie uda się napisać nowej, bardziej chrześcijańskiej Konstytucji, ale można w tym duchu zmienić obecną.

Duchowny uważa także, że przyszedł czas na zgodne z troską o człowieka uregulowanie sprawy in vitro w Polsce.Arcybiskup zwraca uwagę, że obecnie medycyna jest pod ogromną presją nowych możliwości, jakie udostępnia współczesna technika. Technologia może być użyta w dobry lub zły sposób. – Może się tak stać, że zapomnimy o człowieku i zatrą się granice między medycyną ludzką i medycyną weterynaryjną – przestrzegł.

Reklama
Reklama

Uwagami na temat zmian w Konstytucji oraz ustawie o in vitro arcybiskup podzielił się na zorganizowanym w Warszawie dorocznym spotkaniu opłatkowym z dziennikarzami.


IAR/ Grzegorz Maciak/gaj

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite