Nasze projekty

Abp Hoser będzie kapitanem rejsu po Wiśle

Już w najbliższy piątek 24 czerwca na wodach Wisły w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona cyklu spotkań pt. "Kerygmat Miłosierdzia na Barce". Kapitanem czerwcowego rejsu ewangelizacyjnego będzie abp Henryk Franciszek Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski.

Abp Henryk Hoser, pallotyn i lekarz, jest przewodniczącym Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Pełnił również funkcję sekretarza pomocniczego watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych. Jego dewizą biskupią są słowa: Maior est Deus – Bóg jest większy.

Jak powiedział sam prelegent na kanale YouTube radia nowohuckie.PL, współorganizatora wydarzenia, jego katecheza o miłosierdziu będzie dotykać tematu rodziny. „Będziemy się zastanawiać jak świadczyć miłosierdzie w rodzinie. Co to znaczy przeżywać miłosierdzie w rodzinie” – zapowiedział abp Hoser.

Spotkanie z biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim rozpocznie się 24 czerwca o godz. 19.00 na statku „Nimfa” pod Wawelem, obok Mostu Grunwaldzkiego. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie: www.nowohuckie.pl/kerygmat-milosierdzia-na-barce.

Reklama
Reklama

Jak informują organizatorzy, wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. W przypadku braku wolnych miejsc na barce, spotkania można będzie wysłuchać za pośrednictwem internetowego radia nowohuckie.PL.

W trakcie czerwcowego głoszenia kerygmatu miłosierdzia odbędzie się także premiera drugiej książki podsumowującej spotkania ewangelizacyjne, które miały miejsce w Krakowie na barce lub w parafii Matki Bożej Pocieszenia na ul. Bulwarowej od lipca 2014 do czerwca 2015 r. Będzie ona zatytułowana „Przyjdź, Duchu Święty”.

Organizatorami nowej odsłony rejsów ewangelizacyjnych pod hasłem „Kerygmat Miłosierdzia na Barce” są: Krakowska Żegluga Pasażerska, Radio nowohuckie.PL i Fundacja nowohuckie.PL. Honorowy patronat nad spotkaniami objął bp Grzegorz Ryś oraz pallotyńska parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie.

Reklama
Reklama

luk / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite