Nasze projekty

7 historii, które najbardziej poruszyły Czytelników Stacji7 w 2019 roku

Anielka z bezczaszkowiem, która jak święty huragan przeszła przez swoją rodzinę; ksiądz Michał wyświęcony na łożu śmierci, narodziny jedenastego dziecka u Joszka Brody czy ks. Łukasz rozgrzeszający porażonych piorunem - to wszystko wydarzyło się w 2019 r. I cieszyło się wielką uwagą naszych Czytelników.

Reklama

Wiele redakcji przygotowuje w Sylwestra podsumowanie najchętniej czytanych u siebie tekstów w roku. My również na bieżąco sprawdzamy, co przykuwa uwagę naszych Czytelników. I już wiemy, że te statystyki mówią dużo o… pięknie Kościoła!

Okazuje się bowiem, że teksty, po które Internauci najchętniej sięgali w 2019 r. na Stacji7 to, oprócz modlitw, historie prawdziwych ludzi, ich świętości, heroizmu i piękna. Ich bohaterowie nie bali się w obliczu własnej śmierci służyć innym, pokazywali, czym jest Chrystusowe Kapłaństwo, świadczyli o tym, jak wielkim darem jest życie ludzkie, nawet to najbardziej kruche. Posłuchajcie ich raz jeszcze:

1. Kleryk wyświęcony na księdza na łożu śmierci
Gdy dowiedział się o swojej śmiertelnej chorobie, jego największym marzeniem było odprawić w życiu choć jedną Mszę św. To marzenie się spełniło! Nagraną przez jego współbraci, księży orionistów niezwykłą ceremonię święceń kapłańskich przy łóżku szpitalnym obejrzało wielu ludzi. Wszyscy dziękowali za świadectwo i świętość tego młodego kapłana. Zanim po kilkunastu dniach swojego kapłaństwa ks. Michał odszedł do Domu Ojca zdążył odprawić kilka Mszy świętych oraz udzielić wielu błogosławieństw prymicyjnych.

Reklama

Chory na raka kleryk został dziś księdzem. Wzruszająca ceremonia

2. Burza szaleje, ksiądz udziela rozgrzeszenia

Reklama

Ta historia wydarzyła się w pewien czwartek sierpnia, kiedy pół Polski ciągle było na wakacjach. Na wakacjach był także ten kapłan, ks. Jerzy Kozłowski, które wspólnie z tysiącami innych turystów wspinał się tego dnia na Giewont. I razem z wieloma został porażony piorunem. Mimo własnych obrażeń – głośno udzielał innym rannym rozgrzeszenia. Potem opowiadał, że uratował go… krzyż.

Burza szaleje, ksiądz udziela rozgrzeszenia

Reklama

3. Nikt nie płakał, nawet Anielka
Choć żyła zaledwie tydzień, zdążyła poruszyć serca tysięcy ludzi słuchających opowieści Jej Rodziców o niezwykłej mocy Życia. Rodzice małej Anielki z bezczaszkowiem opowiedzieli w ekskluzywnym wywiadzie dla Stacji7 o swoim przeżywaniu choroby córeczki, o tym, co było dla nich największym problemem, przede wszystkim jednak dali niezwykłe świadectwo miłości rodzicielskiej, która – gdy przeżywana z Panem Bogiem – potrafi przejść nawet najtrudniejsze doświadczenia z pokojem i radością w sercu. Dziś Maciek i Irena są dumni z tego, że mają w Niebie swoją własną, małą świętą. Posłuchajmy ich historii jeszcze raz:

Nikt nie płacze, nawet Anielka

4. Narodziny jedenastego dziecka u Joszka Brody

Dziesiątka dzieci to już sporo, ale jak można się cieszyć pojawieniem się tego jedenastego! To pokazała rodzina Brodów, która przybycie najmłodszego członka rodziny uczciła nową piosenką. Prawda, że niezwykłe świadectwo?

Jedenaste dziecko u Joszka Brody

5. Jak ministranci z Katowic podbili polskiego YouTuba

Choć w dwa dni zdobyli milion wyświetleń nie trafili do tzw. karty Na czasie. Mimo to ministrancka przeróbka hitu Ronnie Ferrari „Ona by tak chciała” była dla wielu osób oddalonych od Kościoła świadectwem żywej wiary młodych katolików oraz ich poczucia humoru i kreatywności. Chłopaki z Katowic obiecują, że w Nowym Roku hitów będzie więcej.

Ministranci przerobili piosenkę Ronnie Ferrari i podbijają internet

6. Męczeństwo bł. ks. Jerzego oczami oprawców

Choć tekst ten powstał kilka lat wcześniej, czytelnicy bardzo go poszukiwali w związku z obchodzoną właśnie w 2019 r. 35. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Opowieść o niej Sławomir Dynek oparł na zeznaniach samych oprawców i ukazał potęgę ich bestialstwa oraz moc świętości tego niezwykłego Kapłana.

Męczeństwo Popiełuszki oczami oprawców

7. O. Adam Szustak dotarł piechotą do Grobu Bożego
Nie napiszemy że „tę pielgrzymkę śledziły na żywo tysiące ludzi”, ponieważ o. Adam sam zdecydował, że swoją wyprawę pokutną odbędzie w całkowitej samotności i odcięciu od elektroniki i mediów. Szedł piechotą w chłodzie i upale, po piasku i po błocie, łącznie przechodząc w tej pielgrzymce 3347 km. Zdjęcie, dołączone do tego tekstu zrobił mu współbrat, o. Tomasz Nowak OP, którego o. Adam poprosił o towarzyszenie w samej już Jerozolimie. 

O. Szustak dotarł do Grobu Pańskiego

Takich historii szukamy dla Was codziennie. Bądźcie z nami również w 2020 r.!

ad/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę