Nasze projekty

Chory na raka kleryk został dziś księdzem. Wzruszająca ceremonia

Na oddziale onkologicznym jednego ze szpitali w Warszawie odbyła się dziś niezwykła ceremonia. Ciężko choremu klerykowi Michałowi Łosowi święceń diakonatu i prezbiteratu udzielił za zgodą papieża Franciszka bp Marek Solarczyk.

W prezencie z okazji święceń biskup Marek ofiarował nowo wyświęconemu księdzu Michałowi swój ornat – ten sam, który nosił podczas Mszy Posłania na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Zaraz po udzieleniu końcowego błogosławieństwa bp Solarczyk ukląkł przy łóżku ks. Michała, ucałował jego ręce oraz poprosił o błogosławieństwo. 

Uroczystość nagrali księża orioniści, ponieważ ks. Michał jest jednym z ich współbraci. Oto całość udostępnionego na Facebooku nagrania.

Reklama

Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z diecezji tarnowskiej. Ponad miesiąc temu zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobą nowotworową. Natychmiast podjęto leczenie, ale niestety rokowania lekarzy są złe. Księża orioniści proszą o modlitwę za ks. Michała i jego rodzinę. Mówią, że jego największym marzeniem było odprawienie choć jednej Mszy św. w życiu zanim odejdzie. 

Reklama

Nagranie z całości ceremonii:

Reklama

Święcenia kapłańskie ks. Michała Łosa FDP

Posted by Orioniści – Prowincja Polska on Friday, May 24, 2019

ad/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę