Nasze projekty

64-latka z Białegostoku zerwała i wyrzuciła figurkę Jezusa na śmietnik. Została zatrzymana przez policję

64-letnia kobieta oderwała ze ściany kościoła, a potem wyrzuciła na pobliski śmietnik figurę Chrystusa Ukrzyżowanego. Za złamanie artykułu 196. Kodeksu Karnego - obrazy uczuć religijnych, grozi jej kara grzywny lub pozbawienie wolności do dwóch lat.

fot. Facebook/Parafia św. Wojciecha Biskupa Męczennika

12 lipca, tuż przed poranną Mszą świętą w parafii pw. Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku, doszło do przykrego incydentu. Ktoś zerwał ze ściany Kościoła figurę Chrystusa Ukrzyżowanego i wyrzucił ją do pobliskiego śmietnika. Czyn został zarejestrowany przez monitoring, stąd szybko znaleziono sprawcę. Jest nim 64-letnia kobieta.

Zbeszczeszczona figura

Natychmiast po odkryciu tego zdarzenia proboszcz parafii wezwał policję. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca, zabezpieczyli ślady oraz nagranie monitoringu. Widać na nim kobietę w ciemnych okularach przeciwsłonecznych, niosącą figurkę. Wkrótce okazało się też, że figurka leży w pojemniku na śmieci przy świątyni – mówi rzecznik archidiecezji białostockiej, ks. dr Andrzej Dębski. Rzecznik archidiecezji zaapelował także do wiernych, by byli czujni i reagowali, gdy zauważą takie sytuacje.

Figura Chrystusa, którą kobieta wyrzuciła na śmietnik, wkrótce wróci na swoje miejsce. Jednak zanim do tego dojdzie, proboszcz parafii ks. Jan Wierzbicki pragnie zadbać, aby figura była solidnie przymocowana. W ten sposób chce zapobiec na przyszłość podobnym incydentom.

Reklama

Uszanowanie

Informację o tym incydencie ks. Wierzbicki przekazała w social mediach. Internauci nie kryli oburzenia: Co trzeba mieć w głowie, żeby niszczyć. Nie musi wierzyć, ale powinna uszanować; Pomódlmy się za cały naród, oby nie dochodziło do takich sytuacji ; Tego nie było nawet za komuny – takie komentarze można było przeczytać pod zamieszczonym wpisem.

Kobieta jeszcze nie usłyszała zarzutów, ale policja prowadzi czynności karne w kierunku artykułu 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych. Za to grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

kw/Aleteia/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę