48 mszy w intencji 100 księży. Ruszyła nietypowa akcja modlitewna

Dwa miejsca, a w każdym z nich 48 Mszy św. za 100 duchownych. Modlitewna akcja „Aby cię strzegli na wszystkich twych drogach” to inicjatywa wolontariuszy Fundacji Aniołów Miłosierdzia.

Reklama

–  Czuwamy nad tymi, którzy czuwają nad nami od zawsze. Dziś potrzebują naszej modlitwy – Tak opisują swoją inicjatywę wolontariusze Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która prowadzi projekt Most do nieba, budowę pierwszego hospicjum dziecięcego na Litwie. W ramach akcji za ponad 100 księży (i nie tylko) odprawiona zostanie Msza święta w dwóch miejscach – w Mrzeżynie i w Lubrzy.

Początkowo modlili się za kapłanów Modlitwą do św. Archanioła Michała. Jak przyznają, nigdy nie mówili „za wszystkich księży”, ale wymieniali ich imiona. – Zaczęliśmy się zastanawiać, jak im się odwdzięczyć, dać poczucie jedności i wspólnoty. Może zamówimy kilka Mszy? Ale ile, gdzie… Myśl ta towarzyszyła nam przez wiele dni. Gdy pojawił się moment podjęcia decyzji, najprostszą drogą było pytać Boga – mówią wolontariusze i relacjonują, że odpowiedź przyszła z Biblii, z rozdziałem wyznaczonym na dany dzień. Był to fragment z Księgi Liczb (35, 7): „Liczba zatem miast, które wraz z pastwiskami należeć mają do lewitów, wynosić będzie czterdzieści osiem”. – Zastanawialiśmy się, co to znaczy – przyznają wolontariusze.

Pomysł na tę modlitewną akcję zrodził się w czasie epidemii. – W te dni niektórzy z nas mieli styczność z parafią pw. św. Piotra i Pawła w małym Mrzeżynie. Widzieliśmy troskę kapłanów, ich modlitwy, nadzieję, którą wlewali swojej małej trzódce. Wcześniej tą samą troskę widzieliśmy w Wilnie, Łodzi, Zakopanem, Krakowie, Częstochowie, Medjugorie, Warszawie, Brańszczyku i w wielu miejscach naszej wędrówki… Dojrzewała w nas myśl, by cały projekt był jak tworzenie wspólnoty wspólnot, gdzie każdy modli się za drugiego – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Reklama
Reklama

W ramach inicjatywy kapłani, za których odprawiane są Msze święte, mogą pobrać specjalny plakat z napisem „Jestem chroniony modlitwą przyjaciół”. Każdy ksiądz, którego zgłoszono do tej modlitewnej akcji, otrzymał także spersonalizowany plakat ze swoim imieniem.

Na stronie czuwamy.pl można przeczytać SMSy wolontariuszy Fundacji

W każdym z Was, w każdej formacji, Stowarzyszeniu, Zgromadzeniu Bóg dał nam szczególny dar. Szkoda, że nie możecie zobaczyć go naszymi oczami. Obejmując szerszym spojrzeniem dzieło Boga i patrząc na Was, Każdego i Każdą z osobna – jestem po prostu wdzięczny. A jak można lepiej wyrazić wdzięczność od Eucharystii? Gdy zobaczyłem całą listę osób, które zostały włączone w dzieło Aby cię strzegli na wszystkich twych drogach pomyślałem, że nigdy nie uda mi się wszystkich spotkać, ale w Eucharystii będziemy przecież bardziej razem niż gdybyśmy znali się całe życie.

Reklama
Reklama

Najpiękniejszym jest czuć, że nie jest się samotną wyspą wśród swoich kłopotów, błędów, wątpliwości i zmagań. Chcę, żeby poczuli radość, że są częścią najpiękniejszego dzieła Boga. Chcę, żeby odczuli, że Bracia i Siostry modlą się wraz całą rzeszą Świętych i Aniołów do Boga w jednym czasie o to by wzrastali w Miłości, które jest sercem ich powołania

Ciągle się za nas modlą, czuwają, trwają – chcę, by nad nimi ktoś tak czuwał i przy nich trwał.

Gdy głoszą, są moimi pasterzami, ale gdy są z nami, są naszymi braćmi – potrzebują wspólnoty i wsparcia.

Reklama

Msze rozpoczęły się 13 sierpnia. Na stronie www.czuwamy.pl można znaleźć dokładną rozpiskę dat i godzin Mszy za poszczególnych kapłanów.

WIĘCEJ INFORMACJI O TEJ INICJATYWIE NA STRONIE WWW.CZUWAMY.PL

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę