12 kroków do pełni życia, czyli „Ocaleni na Skale” w Krakowie

Od 11 października w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie na Skałce wystartuje cykl spotkań „Ocaleni na Skale, czyli 12 kroków do pełni życia”.

pixabay.com/Free-Photos

Spotkania poprowadzi Rafał Porzeziński, autor programu „Ocaleni” emitowanego w TVP, wraz z członkami Wspólnoty św. Jakuba 12 Kroków dla chrześcijan.

Żeby w ogóle szukać skały, na której mogę odnaleźć ratunek, to ja muszę widzieć, że ja potrzebuję ratunku i to jest klucz. Nasze spotkania w Krakowie są dla tych, którzy czują, że tracą grunt pod nogami, którzy czują, że to, co w ich życiu jest, to nie jest to, na co się umawiali z samym sobą, czy z Panem Bogiem, gdzieś zatracili radość życia– mówi Rafał Porzeziński.

Plakat promujący wydarzenie
Plakat promujący wydarzenie

Program 12 kroków jest kompendium wiedzy jak to z Panem Bogiem zrobić. Celem, punktem dojścia, jest wypełnienie jego woli we wszystkim. Podczas tych dni będziemy próbowali dać propozycję wspólnoty. Chodzi o to, żebyśmy wykorzystali to miejsce, w którym nas Pan Bóg postawił, żebyśmy zaczęli żyć nie tylko radośnie, nie tylko w sposób wolny, ale żyć pięknie i z każdym dniem – dodaje.

Reklama

O wyjątkowości miejsca spotkania mówi o. Mariusz Tabulski OSPPE, przeor klasztoru Paulinów na Skałce. Krakowska Skałka w okolicach Wawelu była świadectwem mocy Boga. To miejsce znane wcześniej z kultu pogańskiego, potem po chrzcie kościół na wzgórzu, do którego przybywał św. Stanisław. Ten kult jest tutaj prawie dziesięć wieków. Święty Michał Archanioł pokazuje potrzebę walki o wierność, wytrwałość, a jednocześnie głoszenia Dobrej Nowiny – mówi.

Spotkania ruszają w niedzielę 11 października po Mszy świętej o godzinie 17:30. W poniedziałek i wtorek spotkania odbędą się po mszy o godzinie 19:00.

ag/skalka.paulimi.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę