Nasze projekty

Kraków: Zapraszamy na charytatywne „Ciacho za ciacho”!

„Zjeść Ciacho i mieć Ciacho: to raczej niemożliwe. Zjeść Ciacho i zbudować dom: zrób to razem z nami!” Tymi słowami charytatywna grupa Szpunt, działająca przy Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim Beczka, zachęca do swojej sztandarowej akcji „Ciacho za ciacho” - wielkiego kiermaszu ciast i książek

Reklama

Sama idea „Ciacha za ciacho” jest kompletnie prosta i zasadniczo polega na tym, że wielu życzliwych ludzi przynosi Szpuntowi książki i ciasta, a potem są one sprzedawane.

Cały dochód z tej inicjatywy idzie bowiem na wybudowanie domu dla konkretnej, wieloosobowej rodziny, żyjącej obecnie w starym kurniku bez dostępu do wody. Postawieniem domu ma się zająć wspólnota Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej, ale nie zrobi tego bez wsparcia finansowego.

Reklama
Reklama

W zeszłym roku Szpunt zebrał 38 247 zł, co wystarczyło, aby zbudować szkołę w kameruńskiej wiosce Koro oraz 30 955 zł na wsparcie Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.

Reklama
Reklama

Znakiem rozpoznawczym „Ciacha” jest to, że rokrocznie pomaga zgromadzić ogromne kwoty na rozmaite, duże cele dobroczynne. W zeszłym roku Szpunt zebrał 38 247 zł, co wystarczyło, aby zbudować szkołę w kameruńskiej wiosce Koro oraz 30 955 zł na wsparcie Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach. Wśród zeszłych „Ciach” można wymienić także zbiórkę na wzniesienie szkoły anglojęzycznej dla dzieci z rodzin dotkniętych trądem w Indiach lub kiermasz, z którego dochód poszedł na Krakowskie ośrodki zajmujące się aktywizacją bezdomnych.

Sama idea „Ciacha za ciacho” jest kompletnie prosta i zasadniczo polega na tym, że wielu życzliwych ludzi przynosi Szpuntowi książki i ciasta, a potem są one sprzedawane. W tym momencie do Beczki spływają wyniki opróżniania domowych biblioteczek, ponieważ każdy ma w nich tytuły, które spokojnie może przeznaczyć na ten cel. Od soboty zaś Szpunt przyjmuje do siebie ciasta, w tym także te darowane przez najlepszych kulinarnych blogerów i Krakowskie cukiernie.

Reklama

Jeśli chcecie nam pomóc postawić dom – zostawcie książki na furcie klasztoru oo. Dominikanów na Stolarskiej 12 lub w pomieszczeniach Beczki, a w sobotę zachęcamy do przynoszenia ciast.

Zróbmy to razem!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę