Już 5 marca na SGH panel o Ekonomii Franciszka

Bp Piotr Jarecki, Jacek Gniadek SVD, Krzysztof Jędrzejewski - to prelegenci panelu poświęconego "Ekonomii Franciszka", który już 5 marca odbędzie się na SGH w Warszawie. Wydarzenie jest częścią międzynarodowej sieci inicjatyw poprzedzających zaplanowane na listopad spotkanie przedsiębiorców w Asyżu.

Reklama

W trakcie dyskusji skonfrontowane zostaną poglądy przedsiębiorców, ekonomistów oraz osób związanych z upowszechnianiem papieskiego nauczania na zaprezentowaną przez Papieża Franciszka wizję nowej ekonomii uwzględniającej potrzeby wszystkich ludzi w poszanowaniu środowiska. Prelegenci zastanowią się m.in. nad tym, kto i w jakim stopniu powinien ponosić koszty związane z transformacją na rzecz sprawiedliwej i zrównoważonej ekonomii, jak w tworzenie nowego modelu ekonomicznego zaangażować konsumentów oraz jaka powinna być rola państwa jako regulatora w tym obszarze.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Aperte, Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz think tank The Common Good Perspective. 

Panel z udziałem biskupa Piotra Jareckiego z archidiecezji warszawskiej, Krzysztofa Jędrzejewskiego – przedsiębiorcy i Jaska Gniadka SVD – misjologa poprowadzi Krzysztof Nędzyński, ekonomista i filozof, członek Rady Klubu Jagiellońskiego.

Reklama
Reklama

Debata odbędzie się 5 marca o godz. 19 w sali konferencyjnej G152 Szkoły Głównej Handlowej przy Alei Niepodległości 162 w Warszawie. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1874432349354250/

Reklama
Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym wydarzenia. 

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę