Nasze projekty

Abby Johnson przyjeżdża do Polski. Zobacz program spotkań

Bohaterka filmu "Nieplanowane" Abby Johnson przyjeżdża 11 lutego do Polski, aby w kilku miastach kraju opowiedzieć swoje świadectwo i wziąć udział w nabożeństwach ekspiacyjnych za grzechy aborcji.

Reklama

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie. Bezpośrednim powodem wizyty Abby w naszym kraju jest zaś planowana premiera jej najnowszej książki, która w Polsce ukaże się w lutym pod tytułem „Ściany będą wołać”. Abby zamieściła w niej świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych, którzy przez lata zajmowali się aborcją.

Bohaterka filmu „Nieplanowane”, który jednocześnie powstał na bazie jej świadectwa, odwiedzi 5 miast: Kraków, Bydgoszcz, Piłę, Rumię i Warszawę. Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu, po czym będzie odprawiona Msza Święta, po której Abby Johnson wygłosi świadectwo swojego życia. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych.

Oto szczegółowy program jej wizyty w Polsce:

Reklama
Reklama

11 lutego, godz. 17.30 – Bydgoszcz – Parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska 1;

12 lutego, godz. 12.00 – Kraków – specjalne spotkanie dla czytelników i sympatyków tygodnika „Niedziela” (informacja o miejscu spotkania – już wkrótce).

12 lutego, godz. 17.15 – Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki), gdzie Mszy Świętej przewodniczył będzie Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski;

Reklama
Reklama

13 lutego, godz. 17.30 – Piła – Parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3;

14 lutego, godz. 17.30 – Rumia – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1;

15 lutego, godz. 17.30 – Warszawa – Bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53;

Reklama

Abby Johnson od wielu lat postrzega Polskę jako kraj szczególnie ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata. – Będzie taki czas, że będziemy cierpieć z powodu naszych przekonań, ale nigdy tak bardzo, jak cierpi zabijane nienarodzone dziecko i nigdy tak bardzo jak cierpiał nasz Pan, Jezus Chrystus – powiedziała w specjalnym przesłaniu do Polski, opublikowanym przy okazji listopadowej premiery filmu „Nieplanowane”.

Abby jest byłą pracownicą organizacji Planned Parenthood prowadzącej w USA największą sieć klinik, w których dokonuje się aborcji. Jej historię opowiada film „Nieplanowane”.

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę