Nasze projekty
Adam Szustak OP, Marcin Jończyk, Robert Friedrich

Wilki dwa. Odcinek 6: Potrafisz?

„Historia Gedeona to sytuacja, kiedy Pan Bóg patrząc na nic, widzi bardzo wiele. To historia Boga, który widzi inaczej, niż widzą ludzie”. Zapraszamy na szósty odcinek rekolekcji „Wilki dwa”, które prowadzą o. Adam Szustak i Robert „Litza” Friedrich.

Reklama

http://wilkidwa.stacja7.pl/

Zły wilk, który nam wmawia, że niewiele w nas jest, posługuje się zazwyczaj dosyć podstępną taktyką. Próbuje nas przekonać, że my po prostu sami w sobie mamy coś niezwykłego i potem nas tym rozczarowuje. Na tym polega nasze skupienie się na sobie, kiedy próbujemy sobie wmówić: „Co prawda jestem nikim, ale potrafię! Dam sobie radę. Sam sobie absolutnie poradzę”. On wie, że się rozczarujemy. Dobry Wilk to nie jest wilk, który mówi: „Uwierz w siebie”. To jest wilk, który mówi: „Uwierz we mnie, że ja w tobie potrafię” – mówi o. Adam Szustak.

Więcej w filmie:

Reklama

Robert „Litza” Friedrich: Jak ja lubię polegać na własnych siłach. Tylko strasznie nie lubię potem cierpieć i lizać ran tego lubienia, kiedy polegam tylko na sobie. A ile razy kradnę chwałę Najwyższemu Bogu, który pomaga mi pewne rzeczy dokonać, pewne rzeczy zrobić, i wydaje mi się, że to jest o moich własnych siłach. Cholernie mi się podoba przypowieść o Gedeonie, który rusza do walki z 10 tysiącami wojska i Bóg do niego mówi: „Za dużo was tu jest”. I potem: „Niech ci, co się boją, idą do domu”. (…) Zostało ich trzystu. Czyli niemożliwe, żeby wygrać. I w swoim życiu też widziałem takie sytuacje, że żebym nie miał wątpliwości, kto jest powodem zwycięstwa, zostaję z niczym na starcie.

Polecamy również:

Reklama

 


Wilki dwa. Odcinek 1: Kłamstwo


 

Reklama

Wilki dwa. Odcinek 2: Wystarczy


 


Wilki dwa. Odcinek 3: Niemożliwe


 


Wilki dwa. Odcinek 4: Obrońca


 


Wilki dwa. Odcinek 5: Piekło samotności


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite