Świętych odkurzanie

Czy mniej oblegani święci gwarantują wstawiennictwo bez kolejki? Z pewnością! Przed nami zakurzone życiorysy i niebiańskie portfolia - brudne jak nieboskie stworzenie.

Reklama
Świętych odkurzanie
Św. Ireneusz

 

Święty turecki

 

Reklama
Reklama

Przeciwstawiał się heretykom, zwalczał gnostyków. I choć jego teksty pełne są groźnej polemiki, nie znajdziemy w nich ani cienia agresji czy złośliwości. Nawet w czasach najbardziej krwawych prześladowań zachowywał łagodność i opanowanie. Znał imiona wszystkich papieży z dwóch pierwszych wieków i wiedział, w jaki dzień święty Jan Apostoł obchodził Wielkanoc. A co Ty wiesz o świętym Ireneuszu?

 


Święty Ireneusz: rozwiązuje konflikty

Reklama
Reklama

Świętych odkurzanie
„Mistyczna wymiana serc pomiędzy Jezusem i Katarzyną ze Sieny” – Ventura Salimbeni, XVIw.

 

Święta prawda

 

Reklama

Przykład cnoty i dyplomacji, mistyczka i stygmatyczka. Autorka pism, która prawdę mówiąc, pisać nie umiała. Święta Katarzyna Sieneńska. Negocjowała z królami, upominała papieży. Ale nie każdy wie, że miała więcej rodzeństwa niż dwie drużyny piłkarskie, siostrę bliźniaczkę i anoreksję. Chcesz dowiedzieć się o niej jeszcze więcej?

 


Święta Katarzyna ze Sieny. Patronka pojednania


Świętych odkurzanie

 

Jak w święty obrazek

 

Szymon Hołownia określił ją mianem „Miss Pocahontas” – ale na swoją kanonizację piękna Indianka musi jeszcze nieco poczekać. Błogosławiona Kateri ze szczepu Mohawków to pierwsza rdzenna Amerykanka wyniesiona na ołtarze. Na Stacji7 bez retuszu:

 


Święci z ludzką twarzą


Świętych odkurzanie

Święty związek

 

Niezwykła historia świętej przyjaźni: niewolnica i jej właścicielka. Nawróciły się niemal równocześnie, na spotkania katechumenów chodziły razem i obie w tym samym czasie nosiły pod swoimi sercami… dziecko. W momencie aresztowania, synek Perpetui był niemowlakiem, Felicyta – rodziła córeczkę w więzieniu. Chrzest przyjęły tuż przed swą męczeńską śmiercią. Dotkliwie poranione przez zwierzęta – umierały razem i razem też wymieniamy je w Kanonie Rzymskim. Nie rozdzielaliśmy ich też na Stacji7:

 


Święte Perpetua i Felicyta – młode dziewczyny o wielkiej odwadze


Świętych odkurzanie
Papież Feliks prezentuje kościół świętym Kosmie i Damianowi: Painting from SS Cosma e Damiano. Early 1600s, Tuscan school

 

Się święci

 

W walce ze świętym, powszechnym Kościołem katolickim papieże wystawieni byli zawsze na pierwszy ogień i wielu z nich – udało się otrzymać aureolę. Walczący z kryzysem i podziałami wśród wiernych – przykładem świętych papieży Hilarego i Feliksa III, przeprowadzający reformy – jak Pius X czy czekający cierpliwie na oficjalny moment kanonizacji – Jan XXIII i Jan Paweł II – święci ojcowie, módlcie się za nami!

Świętych odkurzanie

 

Święta wojna

 

To co, że średniowieczni, to co, że w większości anonimowi. 800 męczenników z Otranto to największa grupa świętych wyniesiona hurtem na ołtarze. I choć życie za Chrystusa oddali jakieś 1500 lat temu, całkiem niedawno modląca się za ich wstawiennictwem włoska zakonnica została uzdrowiona z raka. Czyli, że skuteczni i nadal działają. Przeczytaj więcej o świeżynkach w chwale niebieskiej:

 


Nowi pośrednicy u Boga


Święty spokój

 

Jedyny święty z piekła rodem i nie możemy zdradzić, dlaczego. Sami sprawdźcie:


Jedyny święty z piekła rodem


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę