Nasze projekty

Jezus będzie w sobotę na stadionie

Jezus powiedział, że jest tam gdzie dwóch lub trzech się gromadzi w Imię Jego. Na stadionie będzie nas kilkadziesiąt tysięcy

Reklama

Piąte, jubileuszowe spotkanie prowadzone przez o. Johna Bashobora,  nawiedzi peregrynująca po kolejnych polskich diecezjach kopia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

Wpatrując się w Maryję, która jest Żywą Monstrancją Jezusa Chrystusa będziemy wsłuchiwać się w Boże Słowo i wspólnie wielbić Boga – powiedział KAI abp Henryk Hoser. Rekolekcje będą w całości transmitowane przez Radio Warszawa.

„Jezus powiedział, że gdzie dwóch albo trzech zgromadzonych jest w Jego imię, tam On jest pośród nich. Możemy zatem liczyć, że modlitwa kilkudziesięciu tysięcy ludzi zjednoczonych wokół Syna Bożego i Jego Matki będzie dla nas czasem obfitego błogosławieństwa” – wyraził nadzieję biskup warszawsko-praski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 8.30 modlitwą różańcową, po której zostanie uroczyście wprowadzona ikona Matki Bożej Częstochowskiej. Historię obrazu oraz rolę Najświętszej Maryi Panny w dziejach narodu przybliży uczestnikom jeden z ojców paulinów.

Reklama
Reklama

Bashobora na Stadionie. Uwielbienie na całego!

Reklama
Reklama

W tym roku scena, na której usytuowany jest ołtarz ma kształt konturów mapy Polski. Innym akcentem narodowym będą biało-czerwone flagi, które w czasie śpiewów będą powiewać na stadionie na znak uwielbienia Boga – zapewnia jedna z organizatorek, Magdalena Plucner. Na te rekolekcje przygotowano również specjalny hymn, który kilkukrotnie zostanie odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych.

W programie obok konferencji o. Johna Bashobory przewidziane jest również wystąpienie krajowego koordynatora Odnowy Charyzmatycznej w Polsce ks. Sławomira Płusa. – Rekolekcje na stadionie będą jednym z głównych punktów tegorocznych obchodów jubileuszowych ruchu. – Dziękując Bogu za dar ożywienia jaki odnowa wniosła do Kościoła w Polsce będziemy wspólnie wielbić Pana przyzywając Jego mocy do naszych serc, naszych rodzin, domów i miejsc pracy by zostały przemienione – powiedziała s. Tomasza.

Rekolekcje w całości będą transmitowane przez diecezjalną rozgłośnię Radio Warszawa. – Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw tym, którzy z różnych powodów nie będą mogli fizycznie wziąć udział w spotkaniu modlitewnym – powiedział dyrektor programowy rozgłośni ks. Mariusz Wedziuk. Zapewnił, że obok tego co będzie się działo na płycie stadionu będzie również okazja do posłuchania świadectw samych uczestników rekolekcji. Rozpoczęcie transmisji rekolekcji zaplanowane jest na godz. 8.50.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania będzie czuwało ok. 1,3 tys. osób, w tym policja, służby informacyjne, logistyczne i medyczne. Specjalną grupę stanowi 350 wolontariuszy, którzy od kilku miesięcy pod okiem fachowców przygotowują się do swojej przyszłej posługi.

W spotkaniu weźmie także udział kilkadziesiąt wydawnictw katolickich z całej Polski. Z ich oferty książkowej będzie można skorzystać w czasie przerw między konferencjami.

Bramy Stadionu Narodowego zostaną otwarte dla uczestników rekolekcji w sobotę po godzinie 7 rano.


OGLĄDAJ TRANSMISJĘ (KLIKNIJ)


mag (KAI) / Warszawa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę