Nasze projekty

Wielkopostne okruchy

Wielki Post jest takim czasem, w którym szczególnie chcemy być godni Jezusa. Chcemy przez 40 dni jeszcze bardziej upodabniać się do Niego.

Reklama

Znów zaczynamy jeden z najpiękniejszych okresów w roku, czyli Wielki Post. Pewnie często zastanawiamy się nad tym, dlaczego ten przecież tak bardzo smutny czas w Kościele, jest jednocześnie dla nas okresem dającym największą nadzieję i radość. Mimo, że jest czasem zadumy i smutku oczekiwania na nieunikniony Wielki Piątek, to wewnętrznie, można powiedzieć podświadomie, czujemy, że czekamy na coś pięknego, wyjątkowego, po prostu na Życie. Nowe życie.

Dlatego też, w okresie Wielkiego Postu, z wyjątkową determinacją podejmujemy różne wyzwania, prowadzące do poprawy naszego życia. To nie jest “jakiś tam noworoczny challenge”, ale prawdziwe wewnętrzne pragnienie przemiany. Przemiany naszego życia na lepsze. Przemiany naszego serca na lepsze. Chyba w głębi duszy wynika to tak naprawdę z naszej wdzięczności Panu Jezusowi, za to co On zrobił dla nas. To dla Niego tak bardzo chcemy się zmienić, chcemy się poprawić. To Jego właśnie i tego co dla nas zrobił, tak bardzo chcielibyśmy być godni.

Całe życie zbieramy te małe okruchy dobrych uczynków, okruchy modlitwy, postu, jałmużny. Okruchy małych wzlotów, kiedy czujemy, że naprawdę się do Niego zbliżamy, choć trochę Go naśladujemy, ale także zbieramy okruchy naszego nieposłuszeństwa wobec Niego.

Reklama

Wielki Post jest takim czasem, w którym szczególnie chcemy być godni Jezusa. Chcemy przez 40 dni bardziej upodabniać się do Niego, chcemy skorzystać z tej okazji, że właśnie w Wielkim Poście On otwiera jeszcze bardziej dla nas swoje serce. Daje nam ten czas i pokazuje: możesz spędzić go tak jak ja. Na modlitwie, na adoracji, na byciu bliżej Nieba.

Najlepiej to robić małymi krokami. Zaczynając od Środy Popielcowej, od spowiedzi wielkopostnej, Mszy św. Zaczynając od próby postarania się w Wielkim Poście o chociaż kilkadziesiąt minut ciszy, spokoju, pobycia w bliskości z Panem Bogiem. Tylko my i On.

Zapraszam do wydania Wielkopostnego. Zapraszam, byśmy w tym Wielkim Poście, każdego dnia zbierali okruchy naszych dobrych uczynków i modlitwy, tak abyśmy w Wielkim Tygodniu pomyśleli, że złożyły nam się te nasze mizerne okruchy na całkiem niezły chleb.

Reklama

Wszystkim naszym Czytelnikom, życzę pięknego przeżywania Wielkiego Postu.
Niech nas Pan Jezus prowadzi!


 

W tym numerze:

Reklama

 Okruchy. Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem


 Czym są kościoły stacyjne?


W siedmiu kadrach. Cykl videorekolekcji


#WYŻEJ. Droga Krzyżowa ze św. Kostką


Jak dobrze przeżyć Wielki Post z dziećmi?


Challenge Ojców Pustyni na Wielki Post 


 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę