Nasze projekty
Fot. Materiały Stacji7

Już jest! Szusta Rano!

A właściwie to „Szusta(k) Rano”, czyli przedkawowy pandowo-filozoficzno-śmieszno-filmowy codziennik motywacyjny od o. Adama Szustaka.

Reklama

Skąd tak absurdalnie długi podtytuł książki? Inaczej się nie da, ponieważ dokładnie tym ona jest. Książka jest codziennikiem motywacyjnym, którego używa się przed pierwszą kawą a działa przez cały dzień. Pobudza o wiele bardziej, niż ta pierwsza, najbardziej pachnąca poranna kawa. Codziennik zawiera treści z wszystkich wymienionych w podtytule dziedzin. Ojciec Adam postanowił zebrać myśli osób, które go zainspirowały w różnych momentach życia i wyciągnąć z tych myśli Słowo Boże. I właśnie to Słowo Boże pobudza nas do życia. Przecież nic nie jest w stanie bardziej zmotywować nas do życia, do działania niż słowo pochodzące od Boga samego.

Dajemy więc Wam do ręki, drodzy Czytelnicy 365 zachęt (z bonusami), które mamy nadzieję sprawią, że Wasze życie będzie lepsze, piękniejsze, bogatsze. Wierzymy, że mądrość zawarta na kartkach tej książki, przede wszystkim pomoże Wam docenić to, co otrzymaliście od Pana Boga. Za sprawą kolejnych stron tego codziennika, może Wasz dzień zmieni się z monotonnego, zwyczajnego dnia na prawdziwą petardę ważnych wydarzeń. Na dzień pełen miłości, piękna i dobra.

Ojciec Adam swoim codziennikiem krok po kroku pokazuje, że nikt z nas nie jest zbyt słaby wobec przeciwności, zbyt mały dla wyzwań, czy zbyt kruchy i biedny dla wsparcia innych. Każdy z nas powinien w końcu dostrzec jak został cudownie stworzony i nigdy o tym nie zapominać.

Reklama

Kiedyś przywiozłam Ojcu Adamowi książki i cofając samochodem – jak typowa blondynka – wjechałam w inny samochód (no było trochę ciasno). Zrobiło mi się wstyd, taki obciach, przed mężczyzną, znów sobie o nas blondynkach pomyślą… Wysiadłam, zaczęłam się tłumaczyć, że telefon mi zadzwonił (bo zadzwonił), że nic nie było widać, że taka „siara”… a Ojciec na to: Anetko siara jest fundamentem życia. Pomyślałam, że Ojciec Adam niczym Forrest Gump jak powie zdanie to zawsze motto życiowe, jak chlapnie błotem to wizerunek na koszulce… Przemyślałam to jednak potem gruntownie. I po pierwsze zrozumiałam, że dystans do siebie i do tego co się robi, powinien być podstawą działań, bo inaczej się zamęczymy. Jak mówi jeden z cytatów w „Szustej Rano”: „Nie traktuj siebie tak poważnie. Nikt poza tobą tego nie robi”. Po drugie pomyślałam, że ta „siara” ma jeszcze inny wymiar. Do tego, żeby czasem zbyt poważnie podchodzić do błahych spraw namawia nas ten, który z „siarą” ma wiele wspólnego. Staram się więc od wtedy walczyć z tą właśnie moją słabością. Nikt nie jest doskonały i nikt nie da rady być perfekcyjnym we wszystkim. Zdrowy dystans i przymrużenie oka czasem pomagają, zwłaszcza tym, którzy właśnie ulegają takim podszeptom kolegi od „siary”…

Czytajmy więc ten niecodzienny codziennik „Szusta Rano” i zmieniajmy się. Bądźmy dziś nieco lepsi niż wczoraj, a jutro nieco lepsi niż dzisiaj.

W książce znajdziecie cytaty wielu mądrych głów: naukowców, filozofów, myślicieli, aktorów czy też fikcyjnych bohaterów, jednak słowa, które padają w jednej z serii zawartych w tej książce, w serii „PanDa” są z niczym nieporównywalną dawką życiowej siły i energii. Warto pamiętać już dziś, że: „Pan dał wam w ręce miejsce, któremu nie brakuje niczego, co tylko można mieć na ziemi”. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się tym faktem i działać.

Reklama

Zachęcam do lektury książki „Szusta Rano”, do lektury tego wydania i do działania. Wszystko naprawdę jest możliwe!


 

W tym numerze:

Reklama

„Szusta Rano” od kuchni. 160 godzin z o. Szustakiem


 Zacznij działać!


Jak zacząć dzień, by przeżyć go jak najlepiej?


Pomiędzy słowem głoszonym a Słowem wcielonym


Fenomen o. Adama Szustaka. Debata Stacji7


 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę