Nasze projekty
Fot. Wikipedia, Langusta na palmie/YouTube

Sanktuarium Matki Bożej… Dobrego Zdrowia! O wyjątkowym miejscu opowiada o. Adam Szustak

Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia znajduje się w Vailankanni, małym miasteczku na południowo-wschodnim wybrzeżu Indii. Bywa też nazywane indyjskim Lourdes. To właśnie tam objawiła się Matka Boża, która złożyła nietypową prośbę... O niezwykłym sekrecie Maryi opowiada o. Adam Szustak OP.

Reklama

Nietypowa prośba Maryi

Po raz pierwszy Matka Boża objawiła się w tym miejscu w 1550 roku chłopcu noszącemu mleko do pobliskiego miasteczka. Poprosiła, aby chłopiec dał napić się Jej Synkowi. Tak się stało, za co chłopak niosący mleko został surowo upomniany przez mężczyznę, któremu miał je dostarczyć. Jednak w zdumienie wszystkich wprawił fakt, że dzban zaczął się wypełniać, a nawet przelewać. Gospodarz zobaczył to miejsce spotkania i od tego czasu wielu ludzi przychodziło tam modlić się w rozmaitych intencjach.

Nieopodal, kilka lat później, wydarzyła się podobna sytuacja. Niepełnosprawny chłopiec sprzedawał popularną w tym rejonie maślankę. Pani, która mu się pokazała, poprosiła o porcję dla swojego Syna, którą chłopak chętnie podał. Następnie poprosiła go, żeby poszedł do bogatego człowieka w sąsiednim miasteczku i przekazał Jej wolę, aby w tym miejscu został wybudowany kościół. Niepełnosprawny chłopiec odzyskał władzę w nogach i wykonał polecenie Maryi. Jego cudowne uzdrowienie potwierdziło sen człowieka, któremu poprzedniej nocy przyśniła się Maryja prosząc, aby oczekiwał Jej wysłannika.

Reklama

Matka Boża, która nie przychodzi, by wskazywać drogę…

To jest Matka Boża, która nie pokazała się katolikom a hindusom, którzy Jej nie znali – mówi o. Adam Szustak. Przyszła jako ta, która prosi o pomoc, to jest bardzo ciekawe. Maryja klęka przed człowiekiem i pyta: chciałabym szklankę maślanki, dałbyś? Taka Matka Boża prosząca. Nie przychodzi wskazywać drogę, tylko przychodzi poprosić o miłość.

Posłuchaj całego odcinka:

Reklama

Langusta na palmie, jeevodaya.org, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę