Św. Szymon Słupnik. Znajdź swój słup

Szymon Słupnik uczy, że nie ma w życiu nic ważniejszego niż znalezienie sobie słupa, na którym nie będzie się rozpraszanym przez krajobraz, gdzie będzie się miało wreszcie przestrzeń do pogadania z Szefem Szefów.

Reklama

Dlaczego Szymon wlazł na słup, wybrał życie wycelowanej w niebo rakiety? Bo słup to pionowa pustynia. Powietrze jest równie puste jak Sahara. A nie od dziś wiadomo, że wszelki nadmiar najlepiej leczy się przez choćby chwilowe wytworzenie próżni. Jasne, że nie ma po co kopiować jak na ksero Szymonowej metody (później próbowano słupnictwo przenieść na przykład na Bałkany, ale okazało się, że tam jest za ciężki klimat, słupnicy zamarzali zimą i pomysł upadł). Należy wyłapać istotę sprawy i wdrożyć w swoich warunkach – Zacheusz w tym celu wlazł na drzewo, Szymon na słup. Ty też, na swój sposób, zaszalej. Na wzór świętych – bądź słony, bądź JAKIŚ.

szymonslupnik

Reklama

POLECAMY

Fragment pochodzi z książki „Święci codziennego użytku” Szymona Hołowni, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Reklama

W swojej najnowszej książce autor „Monopolu na zbawienie” dzieli się instrukcją, jak skutecznie korzystać ze świętych obcowania. Każdy ze świętych ma swoją specjalizację. Z konkretnym problemem warto zwrócić się do specjalisty.
Znajdziesz tu ponad pięćdziesiąt życiorysów świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?
Do książki dołączone są obrazki ze świętymi – modlitwę do każdego z nich możesz mieć zawsze przy sobie!

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę