Nasze projekty

Św. Olga Kijowska. Panuj nad emocjami

Kiedy człowiek żyje wiarą, to z czasem odkrywa - jak to pewnie było w życiu Olgi - że dużo lepiej zamiast palić komuś chatę, jest rozpalić z nim ogień pod rusztem, na który wrzucimy cukinię i jakąś dobrą rybkę.

Reklama

Ruscy kronikarze z dumą pisali, że Olga (po chrzcie – Helena) nadal była tak ponętna, że głowę miał stracić dla niej sam cesarz, który nie zważając na to, iż ma już jedną ślubną żonę, natychmiast chciał i ją ciągnąć do małżeńskiej łożnicy. Olga wykręciła się od zaszczytu i wróciła do Kijowa, by zamartwiać się o syna Światosława, który tymczasem się usamodzielnił, wrócił do pogaństwa i zabraniał mamie wychowywać własnych synów w chrześcijaństwie. Na łożu śmierci miała się nań wkurzyć po raz ostatni, przepowiadając mu, że jak się nie nawróci, to będą kłopoty. Co też się stało i trzy lata później czerep Światosława skończył w zastawie stołowej wodza plemienia Pieczyngów jako pucharek na trunki. Jedynym, który posłuchał tajnych nauk babci, był Włodzimierz – to on później ochrzcił Ruś i jest tam dziś wraz z nią uważany za wielkiego świętego, obojgu przysługuje nawet tytuł „Równych Apostołom”.

olga-kijowska

Reklama

POLECAMY

Fragment pochodzi z książki „Święci codziennego użytku” Szymona Hołowni, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Reklama

W swojej najnowszej książce autor „Monopolu na zbawienie” dzieli się instrukcją, jak skutecznie korzystać ze świętych obcowania. Każdy ze świętych ma swoją specjalizację. Z konkretnym problemem warto zwrócić się do specjalisty.
Znajdziesz tu ponad pięćdziesiąt życiorysów świętych kobiet i mężczyzn. Jest spora szansa, że wśród nich trafisz na kogoś, kto ma z Tobą wiele wspólnego. Może warto z nim pogadać?
Do książki dołączone są obrazki ze świętymi – modlitwę do każdego z nich możesz mieć zawsze przy sobie!

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę