Nasze projekty
fot. wikimedia commons

Matka Teresa – 7 niezwykłych historii

Matka Teresa z Kalkuty pokazała nam, że miłosierdzie przejawia się w konkretnych czynach i że lepiej jest zamiast wielkich konferencji o głodzie na świecie nakarmić głodnego, którego się mija w drodze do pracy. Poznajcie 7 niezwykłych historii o Matce Teresie.

Reklama

Historie są fragmentami książki „Wezwani do miłosierdzia. Serca, by kochać – ręce, by służyć”


Dwie wystające stopy

W kontenerze leżał jakiś biedny człowiek, który smacznie spał. W pierwszej chwili pomyślałyśmy, że nie żyje, bo był taki oklapnięty. Matka Teresa pochyliła się nad nim i zapytała: „Dobrze się pan czuje?”

Czytaj cały artykuł

Reklama
Reklama

Korzystajcie z okazji

Jeżeli nauczycie się z szerokim uśmiechem przyjmować wszystko, co Jezus daje, i dawać wszystko, co Jezus zabiera, to nauczycie się pokory.

Czytaj cały artykuł


Świętych obcowanie w więzieniu

Pewien mężczyzna obserwował jedną z Misjonarek na targu. Wspominał, że kiedyś zakonnica w takim samym habibcie przynosiła mu do jedzenie do więzienia. Zawsze przychodziła nocą, gdy już nie było odwiedzin. Siostra pokazała mu małe zdjęcie Matki Teresy i zapytała: „To ona?”. Mężczyzna zaczął płakać i powiedział: „Tak, to na pewno ona”

Reklama
Reklama

Czytaj cały artykuł


Maryja to najlepsza nauczycielka

Matka Teresa udzieliła mi instrukcji. Kazała mi włożyć dłoń w rękę Maryi i każdy krok wykonywać z Maryją. Spytałam też Matkę, jak się lepiej modlić. Odparła: „Najlepszym nauczycielem jest Matka Boska”

Czytaj cały artykuł

Reklama

Lekarstwo na kaszel

Najlepszym lekarstwem na kaszel była wielka miłość i troska Matki o nas! Każdego wieczoru przed położeniem się spać Matka chodziła po dormitorium od łóżka do łóżka, sprawdzała, czy wszystkie dobrze się czujemy, i okrywała nas kocami.

Czytaj cały artykuł


Dać człowiekowi Chrystusa

Wchodząc na konferencję o głodzie na świecie, obok bocznego wejścia zobaczyliśmy leżącego na ziemi mężczyznę. Był głodny i chciał coś do jedzenia. Matka Teresa powiedziała: „Zabiorę go do domu”

Czytaj cały artykuł


Zaoszczędzone koszty bankietu podarowane biednym

Przez całą ceremonię i pośród aplauzów Matka siedziała spokojnie, jakby to wszystko dotyczyło kogoś innego. Podczas przyjęcia po uroczystości przyjęła tylko wodę. Zwyczajowy bankiet został odwołany na prośbę Matki, a zaoszczędzone pieniądze Matka otrzymała jako dar dla biednych.

Czytaj cały artykuł

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę