Nasze projekty
Reklama
fot. user13216326/freepik.com

Nieoczywiste biblijne imiona dla dziewczynek. Znasz je?

Biblijne imiona dla dziewczynek niosą ze sobą piękną historię i głębokie znaczenie. Oprócz powszechnie znanych nam imion, w Biblii znajdziemy również kilka nieoczywistych!

Wybór imienia dla nowonarodzonej pociechy to jedno z pierwszych i najważniejszych zadań, przed którym stają rodzice. Wielu z nich czerpie inspiracje między innymi z Biblii, gdzie można znaleźć wiele pięknych i znaczących imion.

Choć niektóre z nich znamy i spotykamy na co dzień, istnieje też wiele mniej popularnych i zarazem nieoczywistych imion biblijnych dla dziewczynek, które mają głębokie znaczenie i wyjątkowy urok. Oto kilka z nich!

SPRAWDŹ>>> Najpiękniejsze biblijne imiona dla dziewczynek

Reklama

Poznaj nieoczywiste biblijne imiona dla dziewczynek

1. Sara

Ta, która jest księżniczką – tak można wprost przetłumaczyć znaczenie imienia Sara w języku hebrajskim. Zatem imię to, jest pełne szlachetności i godności. W Biblii Sara była żoną Abrahama i matką Izaaka. Pierwotnie jej imię brzmiało Sarai. W Księdze Rodzaju możemy przeczytać, że Bóg zmienił je w ramach przymierza.

2. Estera

Imię Estera wywodzi się od staroperskiego słowa setarah oznaczającego gwiazdę. W Biblii nosiła je tytułowa, główna bohaterka „Księgi Estery”. Była żydowską królową Persji, która ocaliła swój lud przed zagładą. Choć w Polsce to nadal niezbyt popularne imię, rodzice coraz chętniej po nie sięgają.

Reklama

3. Abigail

Choć imię to również pochodzi z Biblii, jest ono ciągle dość nieoczywistym imieniem w naszym kraju. Pochodzi od hebrajskiego imienia „Awigajil”, łączącego dwa słowa abh (ojciec) i gil (radować się). Dlatego też imię Abigail można interpretować jako „mój ojciec się uradował” lub „radość ojca”. O Abigail czytamy w Starym Testamencie.

4. Debora

Imię Debora pochodzi z języka hebrajskiego. Wprost tłumacząc oznacza pszczołę. W Biblii natrafiamy na nie w Starym Testamencie. Była żoną Lappidota, prorokinią Izraelitów, ale i jedyną kobietą-sędzią Izraela. W 2023 roku tylko siedmiu dziewczynkom nadano to wyjątkowe imię.

Reklama

5. Rachela

Imię Rachela powstało od słowa rachel, które w podstawowym znaczeniu oznacza jagnię lub owieczka, ale tłumaczone jest również jako cierpliwa. W Polsce to imię obecne jest od 1496 roku! W Biblii Rachela była najmłodszą córką Labana, żoną Jakuba i siostrą Lei.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę