Nasze projekty
fot. TikTok

Księża podbijają TikToka!

TikTok to nie jest miejsce dla księży i osób duchownych? Nic bardziej mylnego! To, że jest to przestrzeń współczesnej ewangelizacji młodych udowadniają wyjątkowi księża, którzy swoje duszpasterstwo przenieśli do...internetu. Zobacz, kim są księża-tiktokerzy!

Reklama

Gdzie dziś młodzi ludzie spędzają najwięcej czasu? Odpowiedź jest prosta – na TikToku! To miejsce, które pochłania minuty, a nawet godziny na przeglądaniu krótkich filmów: zabawnych, radosnych, smutnych, z przesłaniem, nieodpowiednich, wulgarnych, inspirujących, a nawet… religijnych! A to między innymi za sprawą wyjątkowych księży, którzy przez swoje krótkie, zabawne produkcje naprawdę ewangelizują!

Ci duszpasterze po prostu – nie czekają, aż młodzi do nich przyjdą, ale sami wychodzą do młodych i szukają z nimi nici porozumienia! Jak im to wychodzi? Poznajcie trzech, najpopularniejszych księży na TikToku!

Ks. Sebastian Picur

Obecnie najpopularniejsze konto na TikToku jako duszpasterz prowadzi ks. Sebastian Picur. To młody kapłan wyświęcony w 2013 r., który obecnie jest wikariuszem w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Jego konto dziś obserwuje ponad 362 tys. obserwujących!

Reklama

Filmy na jego profilu to nie tylko księżowskie tańce, ale przede wszystkim promowanie chrześcijańskich wartości w przemyślany sposób. Ks. Sebastian dziś skupia się na odpowiadaniu na wątpliwości młodych, którzy nie boją się zadawać trudnych pytań. Mówi o odkrywaniu swojego powołania i o wszystkich, nurtujących tematach. Czyta Ewangelię, modli się, napełnia serca nadzieją, a także wykonuje popularne trendy, dzięki czemu – z pewnością – zyskuje coraz większą popularność. U tego kapłana forma z pewnością nie przerasta treści – to na ten drugi aspekt ks. Sebastian tiktoker kładzie największy nacisk.

Co więcej, ks. Sebastian na swoim TikToku prowadzi live, gdzie modli się z młodymi litanią loretańską i modlitwą różańcową. Live startuje o 21! Co ciekawe, profil kapłana odwiedzają nie tylko nastoletni obserwatorzy, ale także starsi! To oznacza, że każdy u niego znajdzie coś dla siebie.

Ks. Krzysztof Kołtunowicz

Drugie miejsce pod kątem popularności księżowskich kanałów na TikToku zajmuje ks. Krzysztof Kołtunowicz, którego konto liczy obecnie ponad 311 tys. obserwujących! Kapłan został wyświęcony w 2017 r. i jest wikariuszem parafii św. Stefana w Radomiu.

Ten ksiądz jeśli chodzi o kontakt z młodymi nie ma sobie równych. Jego doskonały kontakt z młodzieżą dostrzega się już od pierwszego spojrzenia. Doskonałe poczucie humoru, lekkość w przekazie, powalający uśmiech i kreatywność – to tylko kilka cech charakterystycznych profilu tego niezwykłego księdza! Jego misją jest przede wszystkim pokazanie pozytywnej strony Kościoła katolickiego i księży, ale także ewangelizowanie.

Ks. Krzysztof prowadzi serię Q&A, gdzie odpowiada na pytania zadawane przez obserwujących. Dotyczą one zarówno jego osoby, ale także przede wszystkim tematów związanych z wiarą. Głosi on także „kazania w minutę”, gdzie omawia krótkie fragmenty Pisma Świętego, czy opowiada o swojej historii powołania. Do TikToków wykorzystuje on znane utwory, co sprawia, że przekaz staje się przyjemniejszy w odbiorze.

Reklama

Ks. Dariusz Kamiński

Ostatnie miejsce na podium, pośród księży-tiktokerów z największą liczbą osób obserwujących zajmuje ks. Dariusz Kamiński – kapłan wyświęcony w 2014 r., a obecnie wikariusz parafii św. Rodziny w Tychach. Jego konto dziś obserwuje ponad 210 tys. osób!

Ks. Dariusz pochodzi ze Śląska. Jak mówi w opisie swojego profilu – do życia podchodzi z humorem i dystansem. Dokładnie te dwa aspekty w zdecydowanej większości przeważają w jego tiktokach. To właśnie poczuciem humoru przede wszystkim pozyskał swoich młodych odbiorców. Dzięki jego filmom z pewnością rośnie liczba przychylniej spoglądających na kapłanów i generalnie Kościół katolicki. Pokazuje, że księża to nie tylko „sztywniacy w koloratkach”, ale przede wszystkim ludzie tacy, jak my wszyscy.

Nie myślcie jednak, że humor i dystans to jedyne treści, jakie ks. Dariusz porusza w swoich filmach. Odpowiada on na pytania nurtujące młodych dotyczące prawd wiary i innych aspektów, a także mówi o miłości do Jezusa, wierze i powołaniu.

Oto podium najpopularniejszych księży-tiktokerów. Oczywiście duchownych na TikToku jest jeszcze więcej i wciąż rośnie liczba ich obserwujących. Trzeba przyznać, że naprawdę ciekawą formą ewangelizacji młodych jest nagrywanie krótkich filmów, a w dodatku jaką skuteczną!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę