Nasze projekty
fot. ferchu1965/Cathopic.com

Sacroklimaty. Sanktuaria, które zobaczysz bez wychodzenia z domu

Poznajcie sanktuaria, które można odwiedzić online.

Reklama

Wirtualne zwiedzanie daje możliwość odwiedzenia sanktuarium w zupełnie dowolnej porze dnia. To także świetna propozycja dla osób chorych i starszych, które nie będą w stanie wybrać się osobiście do tych miejsc.

Kraków-Łagiewniki. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Łagiewniki będące miejscem życia i pracy św.Faustyny możemy za pomocą kamer na żywo obserwować przez cały dzień. Dostępne są transmisje mszy świętych i nabożeństw zarówno z bazyliki jak i kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Wszelkie informacje o planie modlitw można znaleźć na stronie sanktuarium. Dodatkowo w Łagiewnikach można wybrać się na wirtualny spacer i zobaczyć, jak wygląda cały znajdujący się tam sakralny kompleks. Zwiedzaniu towarzyszą piękne śpiewy! W połączeniu z lekturą Dzienniczka i historii tego miejsca pielgrzymkowy nastrój będzie na wyciągnięcie ręki w zaciszu własnego domu.

Licheń. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski

„Pragniemy, aby nasze sanktuarium było bliżej pielgrzymów. Nie tylko tych, którzy są na miejscu, ale także tych, którzy z różnych powodów przybyć nie mogą, np. z racji wieku czy stanu zdrowia. Internet daje możliwość, aby zobaczyć świątynię, to dzieło, do którego powstania się przyczynili i uczestniczyć w przeżyciach duchowych”. To słowa kustosza sanktuarium w Licheniu, które choć wypowiedziane kilka lat temu, wciąż pozostają aktualne. Podobnie jak Łagiewniki, tak i Licheń można zwiedzić na wirtualnym spacerze. Do zwiedzania można dołączyć duchowy udział we Mszy lub w którymś z nabożeństw, np Apelu, procesji ze świecami czy też w Godzinkach. Każdego dnia sprawowana jest tu także msza w innej intencji – dostępne transmisje można znaleźć na stronie sanktuarium. W centrum obrazu w czasie transmisji widać ikonę przedstawiającą Bolesną Matkę w koronie, przytulającą do serca białego orła – tak jak miało to miejsce w czasie tutejszych objawień. Za pośrednictwem transmisji można brać udział także w kulturalnej działalności Lichenia, w tym chociażby we wspaniałych koncertach organowych.

Reklama

Maków Podhalański. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin

W małym małopolskim miasteczku pomiędzy pasmami górskimi znajduje się kolejne sanktuarium, które można zwiedzić wirtualnie. Maków Podhalański to miejsce, gdzie znajduje się łaskami i cudami słynący obraz Bogarodzicy. Przyciąga on rodziny modlące się o jedność, pokój i zgodę. Tu również można odbyć wirtualny spacer po sanktuarium. Warto zwrócić także uwagę na piękną panoramę okolicy – została ona wykonana w czasie prac remontowych na wieży. Na zdjęciach zaznaczono nawet szczyty górskie, jakie widać z tego miejsca. Ponadto wewnątrz kościoła umieszczone są kamery, poprzez które transmitowane są msze święte i nabożeństwa. To kameralne miejsce dobre do odwiedzenia z dziećmi, będące początkiem wspólnej rodzinnej modlitwy. 

Jasna Góra. Klasztor Ojców Paulinów

Jeszcze nigdy nie miałeś szansy podejść blisko Cudownego Obrazu Matki Bożej? A może nigdy nie było czasu na spokojne zwiedzanie całego Częstochowskiego wzgórza? Jasna Góra obok całodobowej transmisji z wnętrza kościoła (z kaplicy Matki Bożej) za pośrednictwem strony internetowej zaprasza na wirtualny spacer i zwiedzanie najważniejszych zakątków kompleksu zabudowań. Dla dociekliwych dostępne są trasy 3D wewnątrz klasztoru i okolic – furta, plac przed bazyliką, wejście do Sali Rycerskiej, prezbiterium kaplicy i bazylika. Być może to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć miejsca, do których nie zawsze docierają pielgrzymki parafialne czy wspólnotowe.

Leśniów. Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin 

Wybudowane w miejscu wytryśnięcia źródła podczas suszy sanktuarium w Leśniowie to kolejne oddane w opiekę ojcom Paulinom miejsce kultu Matki Bożej. Niewielka drewniana figurka Maryi z Dzieciątkiem, pochodząca z XV wieku, gromadzi wokół siebie pielgrzymów z całej Polski. W czasie wirtualnego zwiedzania można zobaczyć zabytkowy późnobarokowy kościół z pięcioma ołtarzami. Dla zwiedzających sanktuarium leśniowskie internetowo przygotowano także ucztę muzyczną – kolejnym miejscom towarzyszy piękny śpiew gregoriański. A dla spragnionych pamiątek otwarty pozostaje sklepik internetowy, a w nim klasztorne pyszności, w tym krówki, czekolady, herbaty i mieszanki ziołowe.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę