Nasze projekty
Fot. Art. 43/YouTube

„Serce Ukrainie”. Klerycy nagrali poruszający utwór, który zaprasza do wsparcia Ukrainy

Dwóch młodych kleryków - Norbert Rosiński SDB oraz Dominik Nowak SDB nagrali wyjątkową piosenkę "Serce Ukrainie". To utwór, który zachęca do czynienia dobra!

Reklama

Salezjanie w Bóbrce, Przemyślanach, Żytomierzu, Korostyszewie i Odessie są ze swoimi parafianami i uczniami w szkołach. Miejscowa ludność chroni się w domach rekolekcyjnych i w podziemiach szkół, a część parafian udaje się na front. Polscy salezjanie od razu ruszyli z pomocą organizując zbiórki finansowe czy materialne w ramach akcji „Serce dla Ukrainy” a także prosząc o modlitwę.

Garaże, które pełnią teraz funkcję magazynów, szybko się zapełniają dzięki hojności darczyńców z Polski, ale także zza granicy. Do tej pory z pomocą Salezjanów i wolontariuszy zorganizowano już pięć transportów najpotrzebniejszych produktów do salezjańskich placówek na terenie Ukrainy. W salezjańskim seminarium w Krakowie schronienie znalazły także rodziny uchodźców – niektórzy zostają tam na dłużej, inni oczekują tam na dalszą podróż.

Słowa i muzyka, które koją

Wszystkie działania pomocowe dokumentuje salezjańska grupa medialna Art. 43, tworząc krótkie reportaże. Powstał także pomysł nagrania utworu, w celu wsparcia działań oraz ku pokrzepieniu wszystkich naszych braci z Ukrainy. „Serce Ukrainie” to piosenka stworzona przez Norberta Rosińskiego SDB oraz Dominika Nowaka SDB, których pasją jest tworzenie muzyki w stylu hip-hop/reggae.

Reklama

Wiedziałem, że będzie to trudne zadanie – jestem młodym zakonnikiem, który nigdy nie zaznał wojny, jakie słowa mam w takim razie skierować do ludzi, którzy tracą rodziny, ziemię i wolność? Jednak po krótkiej dyskusji zdecydowaliśmy się podjąć tego zadania – mówi Norbert Rosiński SDB.

W teledysku utworu wykorzystano poruszające obrazy z pomocy, jaka w ostatnich dniach jest udzielana potrzebującym osobom przebywającym na Ukrainie jak i przybywającym do Polski uchodźcom.

„Tam zawarliśmy targające nami uczucia”

Norbert Rosiński SDB podkreśla, że wojna na Ukrainie wywołała wiele trudnych emocji, które postanowił wyrazić w słowach piosenki. Dane mi było dorastać w wolnym kraju, choć jestem świadomy, ile mój naród ta wolność kosztowała. Tym bardziej wiadomość o wojnie w Ukrainie wywołała we mnie skrajnie trudne emocje. Paradoksalnie działo się to tydzień przed Wielkim Postem, gdy świętowaliśmy w Polsce tłusty czwartek. Tuż za granicą niewinne rodziny zostały rozbite, nastąpiła wielka migracja uchodźców, a we mnie rodziło się wiele pytań, co będzie i jak pomóc? – mówi Norbert Rosiński SDB.

Reklama

Utwór jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec agresji rosyjskiej, tam zawarliśmy też targające nami uczucia. Zachęcam wszystkich do odsłuchania i włączania się w akcję poprzez modlitwę, post i jałmużnę, do czego zaprasza nas obecna sytuacja! Nigdy więcej wojny! – podkreśla.

Informacje o tym jak włączyć się w akcję „Serce dla Ukrainy” dostępne są TUTAJ.

Reklama

mat.prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę