Nasze projekty
Fot. Studio Raban/Facebook

Ks. Adrian Chojnicki: Bóg wybiera słabych po to, żeby objawić swoją moc

Nigdy nie poznał swojego ziemskiego taty - tą trudność Bóg zamienił w radość, posyłając go do posługi w domu dziecka. "Pan Bóg jest tak mocny, że potrafi wykorzystać to, co jest brakiem po to, żeby On sam mógł to wypełnić" - mówi ks. Adrian Chojnicki w programie "Studio Raban".

Reklama

Ks. Adrian nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca. To trudne doświadczenie pomogło mu odkryć i zbudować jego relację z Bogiem Ojcem. To było w wieku 18 lat, kiedy pojechałem na rekolekcje – wyznaje w rozmowie z Katarzyną Szlonzak i Michałem Bukowskim.

ZOBACZ: „Współbracia nazywają go skandalistą, bo mówi skandalicznie krótkie kazania.” O. Jacek Wolan, zakonnik tik-toker

Pan Bóg wypełnia braki

Ostatecznie poszedł za powołaniem i wybrał drogę kapłaństwa i w ten sposób stał się ojcem duchowym dla innych. Bóg wybiera słabych po to, żeby objawić swoją moc. To jest powołanie. Z czasem coraz bardziej przekonuję się jak jestem słaby i wiem, że nie mam w sobie takich naturalnych predyspozycji i dlatego widzę to jako potężne dzieło łaski. Są młodzi w parafii, a ja wiem i pragnę dorastać do tego, by być ich ojcem duchowym.

Reklama

W seminarium są grupy zewnętrze, w które można się angażować, ja zapisałem się do grupy, która chodzi do domu dziecka i zobaczyłem, że całkowicie ich rozumiem, razem chodziliśmy grać w piłę – wspomina. Dodaje, że uczestnicząc w tych spotkaniach, zrozumiał do czego zaprasza go Bóg. Pan Bóg jest tak mocny, że potrafi wykorzystać to, co jest brakiem po to, żeby On sam mógł to wypełnić.,

CZYTAJ: Szukam wartości i znajduję je. Tak, na TikToku

„Mamy być tam, gdzie są młodzi!”

Ks. Adrian tworzy na TikToku treści o Bogu dla młodych, i jak mówi, został do tego zachęcony przez nich samych. Zapytałem moich uczniów: kto z was ma TikToka? Wszyscy ręka w górę. Tylko jedna osoba nie podniosła! I pomyślałem że ej, jeśli mamy ewangelizować – mamy być tam gdzie są młodzi!

Reklama

Badam trochę ten „rynek”. Ostatnio nagrałem modlitwę za maturzystów i to tak dobrze siadło! Jeden komentarz był dla mnie boski: „Nie jestem osobą wierzącą, ale dziękuję księdzu za modlitwę.” – sto polubień! (śmiech) Inna pisze: „Jestem niewierząca, ale nie wiem dlaczego słuchając tej modlitwy popłakałam się”. I myślę, że to genialny sposób docierania do młodych.

Posłuchaj całej rozmowy:

Studio Raban, zś/Stacja7

Reklama

Ks. Adrian Chojnicki jest autorem rozdziału o rachunku sumienia w „Modlitewniku dla dzieci” wydanym przez Wydawnictwo Stacja7. W oparciu o dekalog przygotował on dla dzieci “Pytania do rachunku sumienia”.
ZOBACZ MODLITEWNIK>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę