Nasze projekty
Fot. karolinabielawska/Instagram

Karolina Bielawska, Miss Świata: Pomoc potrzebującym zmienia życie!

"Najważniejsze jest dla mnie, żeby ludzie, których spotykam, czuli się dobrze" - mówi Karolina Bielawska, Miss Świata 2022 w rozmowie ze "Studiem Raban".

Reklama

Karolina Bielawska to 22-latka z Łodzi. Tytuł Miss Świata zdobyła podczas konkursu w marcu 2022 roku. Byłam w szoku, kiedy usłyszałam swoje imię. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumna, że mogę nosić koronę Miss Świata. Zapamiętam ten moment do końca życia – wyznała polska Miss World tuż po ogłoszeniu werdyktu.

Karolina wspiera inicjatywę pt. „Zupa na Pietrynie”, a także jest ambasadorką akcji pt. „Dotykam-Wygrywam”, której celem jest walka z rakiem piersi. W rozmowie z Michałem Bukowskim i Katarzyną Szlonzak w programie „Studio Raban” opowiedziała o tym, jak zmieniło się jej życie po otrzymaniu tytułu Miss Świata oraz o tym, co kształtuje ją jako człowieka.

„Najważniejsze jest dla mnie, żeby ludzie, których spotykam, czuli się dobrze”

Karolina Bielawska podzieliła się swoim marzeniem, by najbliższy rok był dla niej i dla ludzi których spotyka czasem czynienia dobra.

Przez ten rok najważniejsze jest dla mnie, żeby ludzie, których spotykam czuli się dobrze. Kiedy jestem na scenie staram się nie zakładać jakiejś maski, kiedy coś mi nie wyjdzie to nie wyjdzie – czasami kiedy popełniamy błędy na scenie, jest to wręcz urocze, bo nikt nie jest perfekcyjny, nawet Miss Świata – mówiła Karolina Bielawska.

CZYTAJ: Lewandowski, Bielawska i Świątek. Polacy najlepsi na świecie. Nasza duma!

Reklama

Dodała, że stara się także nie zwracać uwagę na hejt czy nieprzychylne komentarze. Chcę wykorzystać jak najlepiej ten rok, nie pod kątem kariery, ale żebym ja wiedziała, że zrobiłam coś dobrego, że sama wspaniale się bawiłam, cieszyłam tym, co mam i nie martwiłam się niczym na zapas, nie przejmowałam się opinią innych ludzi, hejtem komentarzami, tylko żeby stworzyć dla siebie wyjątkowe wspomnienia.

„Nauczyłam się bezwarunkowego szacunku do drugiego człowieka”

Karolina Bielawska między swoimi obowiązkami i podróżami, pomaga bezdomnym w ramach „Zupy na Pietrynie”. Kiedy jestem w Łodzi, zawsze jestem na „Zupie na Pietrynie” – tak jest teraz i tak było przed zdobyciem tytułu. Tam zostało moje serce, od tego zaczęła się moja przygoda i wiem, że to mnie zmieniło jako człowieka. Nauczyło mnie bezwarunkowego szacunku do drugiego człowieka, nie ważne co kto sobą reprezentuje, jaką ma pozycję, jak się zachowuje – każdy z nas jest tak samo ważny. Przychodzę tam, żeby nie zapominać o tych wartościach.

Reklama

Miss Świata zachęciła także do zaangażowania w różne formy wolontariatu i zapewniła, że to dosłownie zmienia życie! Ci ludzie tam na nas czekają, oni nas rozpoznają, cieszą się, że ktoś pamięta ich imię, że ich odwiedza. Zachęcam wszystkich do wolontariatu, bo choć to brzmi stereotypowo, ale to naprawdę zmienia życie!

ZOBACZ: Karolina Bielawska została najpiękniejszą kobietą świata!

Posłuchaj całej rozmowy:

zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę