fot. owoc uKORZENIA/YouTube.com

“Tam w Betlejemie, przyszedł na ziemię, by zbawić nas”. Świąteczny utwór zespołu owoc uKORZENIA

“Mesjasz Król, tam w Betlejemie przyszedł na ziemię, by zbawić nas. Gloria, in excelsis Deo! Raduj się ziemio, bo z Tobą Pan!”. Posłuchaj wzruszającego utworu pt. “Tam w Betlejemie” w wykonaniu zespołu owoc uKORZENIA. Tekst piosenki oparty jest o starotestamentowe proroctwo, które zapowiadało przyjście Zbawiciela na świat.

Reklama

Utwór “Tam w Betlejemie” powstał kilkanaście lat temu, kiedy pojawił się w głowie młodego muzyka, Marcina Koniecznego. Przez lata melodia była w jego myślach, by 14 lat później doczekała się słów i zupełnie nowej aranżacji. 

Znajdź swoje pole pasterzy

Tekst oparty jest o proroctwa Starego Testamentu, które zapowiadały przyjście Zbawiciela na świat, oraz o jedną z homilii abp Grzegorza Rysia, który mówił o żłobie, w którym narodził się Chrystus jako o naszym grzechu. Jego filmową interpretacją jest wątek człowieka, który niesie żłób symbolizujący jego grzech. Ostatecznie pozbywa się go dopiero wtedy, gdy pozwala się narodzić w nim Chrystusowi – tłumaczy Marcin Konieczny, lider zespołu owoc uKORZENIA.

We wspomnianej homilii abp Grzegorz Ryś odwołuje się do Ojców Kościoła, mówiąc o symbolice żłobu, która odnosi się do grzechu. Zespół owoc uKORZENIA przejął tę myśl, ukazując tym samym, że każdy człowiek potrzebuje swojego czasu i miejsca, by w jego grzechu narodził się Bóg. Byśmy pozwolili się Bogu w naszym grzechu narodzić, bo to przyniesie nam Zbawienie, Odkupienie i wyzwoli z jego więzów. Atmosfera rodzinno-przyjacielska miesza się tu z samotnym, indywidualnym poszukiwaniem przez człowieka odpowiedniego miejsca Narodzin. Bóg rodzi się wszędzie i zawsze w nas. Szanuje nasze poszukiwania, nasze zmagania. Daje nam wolność i troskę. Jakby chciał powiedzieć: znajdź swoje pole pasterzy, znajdź swoje Tam, gdziekolwiek ono będzie – dodaje ks. Konrad Jaworecki CM – współautor teledysku. 

Reklama
Reklama

Nowe miejsce na przyjęcie Chrystusa 

Scenariusz do teledysku powstał dzięki współpracy zespołu z ks. Konradem Jaworeckim CM, który poza kapłaństwem, zajmuje się sztuką, reżyserią, filmem i teatrem. Obecnie jest duszpasterzem w DA Na Miasteczku w Krakowie. W główną rolę wcielił się Paul Paweł Tylka, który na co dzień jest Szefem Scholi DA na Miasteczku w Krakowie.

Udział w tym projekcie dał mi dużo do myślenia co do symboliki żłobka i była to dla mnie dobra forma przygotowania się do tych nadchodzących Świąt! Nosząc żłób i szukając dla niego miejsca po Krakowie, zastanawiałem się, czy w sobie również znajdę takie miejsce, przygotowane do przyjęcia na nowo Jezusa – mówi o udziale w teledysku Paul Paweł Tylka, który zagrał w produkcji główną rolę. 

Tam w Betlejemie 

Tekst piosenki: 

1.Oto Pan dał ludowi znak, że tam
z Panny Maryi narodził się nam
w Betlejemie – najmniejszym spośród miast,
Syn Boga, który zbawić ma świat.

Reklama
Reklama

2. Pójdą ludy za Światłem Twym, by móc
oddać Ci pokłon, bo Tyś wierny Bóg
objawiony na wzór proroczych słów
Książe Pokoju, Odwieczny Król.

Ref. Oto Bóg, Słowo wcielone, nam objawione, we żłobie śpi
powstań i zobacz w oddali, Światło się pali, na niebie lśni
Mesjasz Król, tam w Betlejemie przyszedł na ziemię, by zbawić nas.
Gloria, in excelsis Deo! Raduj się ziemio, bo z Tobą Pan!

3.Niech Twym żłobem dziś stanie się mój grzech,
chcę abyś znów w nim narodził się.
Nad stajenką nich gwiazda Twoja lśni,
bym z Aniołami mógł śpiewać Ci hymn.

Reklama

Ref. Oto Bóg, Słowo wcielone

Gloria!
Gloria!
Gloria!
Gloria in excelsis Deo!

Idę więc za pasterzami,
z mymi darami, z pokłonem swym,
Chcę dać dziś Twojej osobie
w mym leżeć żłobie, bądź światłem w nim.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę