Nasze projekty

Najpiękniejsze kolędy. Playlista nie tylko na Wigilię!

Chyba żaden inny kraj nie ma tylu kolęd, co Polska. Cieszmy się tą tradycją i zarezerwujmy czas na rodzinne kolędowanie. Oto playlista z najpiękniejszymi kolędami!

Reklama

Czekamy na nie cały rok. Kolędy polskie, ich teksty i stylistyka, to prawdziwy ewenement, bo nie sposób wyobrazić sobie przeżywania świąt Bożego Narodzenia bez tradycyjnego śpiewu. Mamy pieśni doniosłe, jak „Bóg się rodzi” w rytmie poloneza, ale mamy i ludowe, jak góralska „Oj, Maluśki”. Nastrój i teksty kolęd są tak różne, jak nasze sposoby przeżywania Bożego Narodzenia.

Przy wigilijnym stole nierzadko kolędujemy całymi rodzinami. Jest to wspaniała tradycja, dlatego warto ją kultywować choćby w niewielkim zakresie. Aby zachęcić wszystkich domowników do wspólnego śpiewu, warto przed wigilią wydrukować teksty kolęd i rozdać je każdemu. Pamiętajmy, że najpiękniejsze kolędy i pastorałki to te, które śpiewamy wspólnie — niezależnie od tego, jak brzmią nasze głosy. Przecież nie chodzi tu o efekt muzyczny — ale o poczucie wspólnoty i radosne świętowanie Bożego Narodzenia!

Na te muzyczne chwile przygotowaliśmy playlistę z 50 bardziej i mniej znanymi polskimi kolędami. Żadna z nich się nie powtarza. Analizując teksty kolęd, dla naszych słuchaczy wybraliśmy najlepszą wersję każdego tytułu. Wśród wykonawców znaleźli się zarówno Bracia Dominikanie, rozliczne schole i chóry, TGD, Rodzina Pospieszalskich, Mate.O, ale także zespoły i wykonawcy muzyki świeckiej, m.in. Golec u’Orkiestra, Natalia Kukulska czy Stanisław Soyka. Łącznie to blisko 3 godziny kolędowania!

Reklama

Dodatkowo utwory ułożone są alfabetycznie, co z pewności ułatwi korzystanie z przeróżnych śpiewników. Polecamy serdecznie Śpiewnik z kolędami od Stacji7 (PDF do pobrania zupełnie za darmo tutaj)

PLAYLISTA “NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE KOLĘDY”
DO POSŁUCHANIA NA SPOTIFY

Aby playlista znalazła się na Twoim koncie,
po kliknięciu w obrazek i zalogowaniu
wybierz opcję “Zapisz w Bibliotece”.
Dzięki temu playlista będzie widoczna
w Twojej aplikacji na stałe.

Reklama
Teksty polskich kolęd - najlepsza playlista

ZOBACZ INNE PLAYLISTY, KTÓRE PRZYGOTOWALIŚMY! ►KLIKNIJ

os/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę