Nasze projekty

Czego jeszcze nie wiemy o Bożym Narodzeniu?

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, wokół którego narosły przeróżne tradycje i szczególny, rodzinny klimat. Jednak czy możemy jeszcze Boże Narodzenie odkryć na nowo? Na to i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

fot. Angie Menes/cathopic.com

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, wokół którego narosły przeróżne tradycje i szczególny, rodzinny klimat. Nowy Testament nie podaje nam dokładnej daty narodzin Jezusa, a jedynie okoliczności historyczne oraz umiejscawia je w mieście Dawida – w Betlejem. Podczas przedświątecznego zabiegania warto jednak postawić sobie pytanie – czy Boże Narodzenie możemy odkryć na nowo? Zachowane starożytne tradycje, przekazy oraz pisma mogą nam dopomóc poznać więcej szczegółów święta, które upamiętnia wcielenie i narodzenie Syna Bożego i głębiej je przeżyć – zapowiadają organizatorzy.

Wykład na temat „Czego jeszcze nie wiemy o Bożym Narodzeniu?” w czasie spotkania z cyklu „Duchowość dla Warszawy” wygłosi ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz. Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 grudnia o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

Reklama
akademiakatolicka.pl

„Duchowość dla Warszawy” to cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczął w 2016 roku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie (dziś: Akademia Katolicka w Warszawie). AKW jest uczelnią papieską, chcemy więc służyć zarówno diecezji jak i Warszawie organizując wykłady otwarte – podkreśla rektor AKW ks. prof. Krzysztof Pawlina.

archwwa.pl, kh, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę