Nasze projekty
fot. Brigitte To HM/ unsplash, Stacja7

Aranżacje kolęd, do których aż chce się śpiewać. Nowa płyta Zespołu Spotkanie już dostępna!

Zespół “Spotkanie” zaprasza do celebrowania Świąt przy towarzyszeniu swojej debiutanckiej płyty - "Kolęd Spotkania". “Mamy marzenie, by nasza kolęda mogła towarzyszyć ludziom w świętowaniu cudu Narodzenia” - mówi Ewa Tyc, wokalistka zespołu.

Reklama

Ze sceny na album

Zespół Spotkanie pochodzi z Wrocławia. 10 lat temu założyły go obecne wokalistki. Na przestrzeni lat skład poszerzał się o kolejnych muzyków, tworząc dzięki temu idealną mieszankę stylów: swobodnego, radosnego, nietuzinkowego, odkrywającego nowe smaki w dobrze znanych melodiach.

Na co dzień zajmują się głównie graniem na żywo. Wydana przez nich właśnie płyta „Kolędy Spotkania” to ich pierwszy krok do świata nagrań cyfrowych.

„Kolędy spotkania” już dostępne

Od 8 lat Spotkanie organizuje co roku koncert kolędowy we wrocławskim kościele św. Augustyna. Stało się to lokalną tradycją, cenioną nie tylko przez tamtejszych parafian, ale przez wrocławian w ogóle. Chcąc podtrzymywać polski zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd, tworzą aranże, których można słuchać z zaciekawieniem, ale które umożliwiają też publiczności muzykowanie razem z zespołem.

Reklama

Na swoim koncie zebrali już sporo autorskich aranżacji – nadszedł więc czas, by z bogatego repertuaru wybrać kilkanaście najbardziej wyjątkowych i umieścić na płycie. Album „Kolędy Spotkania” miał swoją premierę 3 grudnia, w pierwszą niedzielę adwentu.

Kolędy, które chce się śpiewać

Na płycie znalazły się kolędy, które bardzo często towarzyszą osobom przeżywającym Święta Bożego Narodzenia. To m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Do szopy hej pasterze”, „W żłobie leży” czy „Mędrcy świata”. Wśród 14 utworów znalazł się także autorski utwór, „Kolęda czuwania”.

Łatwo dostępne, zachowane w dobrej jakości utwory, umożliwią nabywcom wspólne kolędowanie nie tylko przez jeden dzień w roku, ale przez cały okres kolędowy. Sprawdzą się podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie i w parafialnych wspólnotach.

Reklama

Mamy nadzieję, że najbliższe Boże Narodzenie będzie wyjątkowo rozśpiewane. Na Święta Bożego Narodzenia nagraliśmy z naszym zespołem autorską kolędę. Mamy marzenie, by nasza kolęda mogła towarzyszyć ludziom w świętowaniu cudu Narodzenia – mówi wokalistka zespołu, Ewa Tyc.

Zapraszamy do słuchania albumu „Kolędy Spotkania”. Stacja7 objęła wydanie płyty swoim patronatem.

Skład zespołu:
Ewa Tyc – wokal
Małgorzata Mrowińska – wokal
Justyna Marek – wokal
Joanna Maciejewska – wokal, gitara klasyczna
Filip Turkowski – wiolonczela
Marcin Achremowicz – gitara klasyczna
Mikołaj Maciejewski – gitara elektryczna, akordeon
Łukasz Rataj – perkusja
Gościnnie:
Judyta Wojtala – skrzypce
Joanna Radzik – skrzypce
Leon Kempiński – trąbka
Realizacja nagrań: FIlip Rochala, Dźwiękówa Wrocław
Miks i mastering:Kuba Korzeniowski, Zamiostudio

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę