Totus Tuus – nadzieja dla świata, tlen dla duszy

Totus Tuus. Cały w mojej małości, w braku wiary, w lękach, w ślepych wyborach. Cały w pragnieniu nadziei i miłości. Cały w wątpliwościach, w chorobach, w długach - tych materialnych i duchowych. Łydki się trzęsą, serce skacze jak kauczukowa piłeczka, ale... cały Twój.

Reklama

16 października mija 42 lata od kiedy cały świat usłyszał o ks. Karolu z Polski. Wybrali go na szefa wszystkich pasterzy. A on po prostu wyszedł na balkon i jednym zdaniem otworzył nowy rozdział w milionach osobistych pokręconych życiorysów. Ten rozdział nosił tytuł: „Nadzieja”.

Zawołał: „Nie lękajcie się!”. Jak te słowa brzmią dzisiaj? Jak można je rozwinąć? Nie lękajcie się, że jesteście słabi, chorzy, osamotnieni, bez pieniędzy, bez perspektyw, że jest was mało, że niewiele rozumiecie, że są mądrzejsi, lepsiejsi, bardziej wymuskani, głośniejsi w mediach i na ulicy. Nie lękajcie się, bo cała wasza historia jest w dobrych rękach, z których nikt was nie wyrwie. „Nie lękajcie się”, bo jesteście skarbem Maryi. Powiedzcie Jej „totus Tuus”. Odpowie tym samym.

„Totus Tuus” – te dwa słowa były największym marzeniem Jana Pawła II, tlenem jego duszy, jego ukochanym testamentem. Oby stały się także i naszym.

Reklama

Piosenka jest prezentem dla pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie, ale dziś dedykowana jest wszystkim, którym słowa grzęzną w gardle z powodu choroby, samotności i smutku. Niech będzie małą iskierką, jak słowa Karola, który stał się iskrą Nadziei.

Nagranie powstało w trakcie modlitw o pokój w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem (Krzeptówki), które jest votum wdzięczności za życie papieża.

Reklama

„Totus Tuus”
Tekst i muzyka: Marta Kicińska (Rzeka Marty)

Totus Tuus, totus Tuus
Cały Twój
Totus Tuus, totus Tuus
Cały Twój…

Matko Boga pełna łaski, proszę Cię.
Wbrew nadziei mieć nadzieję, tego naucz mnie.
Ty przyjęłaś ból, kiedy duszę Twą przeszył ostry miecz,
Syn Twój sam mi rzekł, że w osobie Twej mogę Matkę mieć

Reklama

Totus Tuus…

Matko Boga Wniebowzięta, Pan z Tobą jest.
W mej słabości, w braku wiary płaszczem okryj mnie.
Ty przyjęłaś ból, gdy żelazny cios przygniótł serce Twe.
Dzisiaj wiesz, że owoc łona Twego Jezus uratował mnie.

Totus Tuus…

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę