Nasze projekty

Meksykanie wsparli Most do Nieba

Pielgrzymi nawiedzający sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe włączyli się do zbiórki funduszy na budowę pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie. Przekazali łącznie sumę 20 tys. pesos czyli ponad 1000 dolarów.

Reklama

O Moście do Nieba – akcji zbierania funduszy na budowę dziecięcego oddziału Hospicjum w Wilnie, prowadzonego przez s. Michaelę Rak, opowiedzieli w Guadelupe Wojciech Jakowiec i Roman Zięba. To dwaj pielgrzymi z Polski, którzy w intencji powstania Hospicjum dla dzieci podjęli niezwykły trud przejścia piechotą całych Stanów Zjednoczonych nieprzypadkową trasą. Ma ona ułożyć się w znak krzyża nad USA. Wojtek idąc z Kanady na południe tworzy belkę pionową, zaś idący z zachodu na wschód Roman belkę poziomą. Łącznie pokonają ponad 10 tys. km. Wyruszyli w maju i dotychczas przeszli ponad 4 tys. km.

Gdy Wojtek dochodził do Guadelupe w Meksyku Roman postanowił do niego dołączyć. Tam własnie opowiadali o swojej drodze oraz intencji, którą niosą: budowa pierwszego hospicjum dla dzieci w małym kraju po drugiej stronie Kuli Ziemskiej, czyli na Litwie. Po spotkaniu Roman przesłał taką wiadomość do prowadzącej zbiórkę Fundacji Aniołów Miłosierdzia: „Meksykanie w Guadalupe zebrali ponad 20 000 pesos, czyli ponad tysiąc dolarów na hospicjum dla dzieci na Litwie. Wzruszeni. Bardzo.”

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Więcej o Moście do Nieba>>

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite