Nasze projekty
Reklama
Fot. Canva.com

Niezwykła symbolika kwiatów na szatach Matki Bożej z Guadalupe

Co wspólnego mają kwiaty na szacie Matki Bożej z Guadalupe z mapą Meksyku? Badacz cudownego wizerunku Maryi odkrył zaskakujące porównanie!

Matka Boża z Guadalupe ukazała się Juanowi Diego, prosząc go o wybudowanie świątyni. Juan udał się z tym do biskupa, który poprosił o znak, który przekonałby go, że rzeczywiście spotkał Maryję. 

Maryja poleciła Juanowi zerwanie róż rosnących na wzgórzu i zaniesienie ich biskupowi. Biskup był zaskoczony – były to róże kastylijskie, ulubione kwiaty biskupa, który doskonale wiedział, że w Meksyku takie róże nie rosną. Wtedy róże zniknęły, a na pelerynie ukazało się przepiękne odbicie postaci Matki Bożej.

Do dziś naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, w jaki sposób ten obraz oparł się próbie czasu przez tyle wieków. Zwykle tkaniny wykonane z włókien agawy dożywają jedynie 20 lat. Ten ma dziś niemal 500 lat!

Reklama

CZYTAJ>>> W płaszczu Matki Bożej z Guadalupe odkryto… zapis melodii! Posłuchaj [VIDEO]

Ten rodzaj kwiatów z płaszcza Matki Bożej z Guadalupe ma niezwykłą symbolikę!

Jednym z elementów szat Maryi, oprócz charakterystycznych gwiazd na Jej płaszczu, są kwiaty. Są to kwiaty magnolii – w kulturze Azteków symbolu ludzkich serc. W indiańskim języku nahuatl to samo słowo – tepetl – określa kwiat magnolii oraz wzgórze.

Wcześniejsze badania, potwierdzone później i uściślone przez prof. Fernando Ojeda, matematyka i badacza płaszcza Matki Bożej wykazały, ze wspomniane kwiaty nie są tylko zwykłą ozdobą.

Reklama

CZYTAJ>>> Co można dostrzec w źrenicach oczu Matki Bożej z Guadalupe?

Do odkrycia tej zagadki z płaszcza Matki Bożej z Guadalupe posłużyła… mapa Meksyku!

Ku zdumieniu profesra, okazało się, że ułożenie kwiatów odzwierciedla położenie głównych gór i wulkanów tego regionu Meksyku.

Przy odpowiednim usytuowaniu Wizerunku względem mapy, w odpowiedniej skali, kwiaty na szatach Maryi pokrywają się z głównymi górami i wulkanami rejonu Anahuac!

Reklama

Gdy pomierzy się odległości (w centymetrach) na Wizerunku Matki Bożej z Guadalupe pomiędzy kwiatami, i porówna się z odległościami na mapie, to te zależności są proporcjonalne do odległości między głównymi górami i wulkanami. Zbierzność pomiędzy tymi wynikami wynosi 95%, jest więc prawie doskonała!

ZOBACZ>>> O. Adam Szustak o wizycie w Guadalupe. „Serce biło jak oszalałe ze wzruszenia”

Symbolika jest bardzo czytelna

Dla Indian symbolika jest bardzo czytelna: Niewiasta na Wizerunku jest Panią Nieba (gwiazdy na płaszczu) i ziemi (kwiaty – wzgórza na sukni) oraz jest Matką Istoty Najwyższej i Doskonałej – Boga, którego nosi w swym łonie – co symbolizuje kwiat jaśminu.

janchrzciciel.eu/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę