Nasze projekty

Maryja i jej wskazówki dotyczące wierności | Majowe ze Stacją7

Matce nigdy nie wolno opuścić dziecka. Żonie nigdy nie wolno opuścić męża. Zgodnie z odwiecznym planem Boga, musicie znajdować wyjście nawet wtedy, gdy już zdaje się, że nie ma rozwiązań.

Reklama

Panno wierna, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Dzisiaj sprawą wielkiej wagi staje się właściwe rozumienie miejsca kobiet w Kościele. Kościół broni godności i macierzyńskiego powołania kobiety.
Rehabilitacja kobiety jest ogromną zasługą chrześcijaństwa, zwłaszcza cześć dla Maryi – tak wyniesionej przez Boga, włączonej w zbawczą misję Chrystusa, obecnej po wszystkie czasy w sercu Kościoła – budzi głęboki respekt dla każdej kobiety. Matka Chrystusowa po wszystkie czasy jest ideałem i wzorem dla każdej kobiety.

„I wy musicie być wierne – mówił Prymas Wyszyński – jak Ona. Matce nigdy nie wolno opuścić dziecka. Żonie nigdy nie wolno opuścić męża. Zgodnie z odwiecznym planem Boga – «uczyńmy pomoc» – musicie znajdować wyjście nawet wtedy, gdy już zda się nie ma rozwiązań. Musicie widzieć promyk nadziei, gdy już wszystkich opuści nadzieja. Wam nie wolno uciekać z placu boju! To nie leży w waszym charakterze, jest niezgodne z waszym powołaniem. Wy musicie trwać do końca. Pomoże Wam Matka Chrystusowa, która dała z siebie najwięcej i dochowała wierności do końca. Naśladujcie Ją! Niech ta, która jest prawzorem Kościoła, będzie również waszym wzorem, siłą i mocą. Niech nigdy ostre słowo nie wychodzi z ust waszych. Nie płaćcie złem za zło. Nie odwzajemniajcie się rozgniewaną twarzą na czyjś zły humor. Więcej zrobicie pogodą i życzliwym uśmiechem, wyrozumiałością, cierpliwością i spokojem aniżeli najwymowniej przedstawioną racją, popartą wieloma argumentami”.

Reklama
Reklama

Fragm. książki “Maryjo, okaż się nam Matką” Anny Rastawickiej

Módl się:

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite