Nasze projekty
fot. Twitter.com

Wzięli ślub, a tuż po nim – wstąpili do armii. „Możemy zginąć, ale chcemy być razem ponad wszystko”

Jarina Arieva i Światosław Fursin to para, która planowała piękną ceremonię ślubną na maj tego roku. Niestety, wojna przeszkodziła ich marzeniom. Ślub wzięli w czwartek, a dziś razem walczą o wolność Ukrainy.

Reklama

Jarina i Światosław wzięli ślub w dniu rozpoczęcia wojny w kijowskim klasztorze św. Michała. To najszczęśliwy dzień mojego życia, kiedy wychodzisz stamtąd i słyszysz to, że jesteście mężem i żoną – powiedziała panna młoda.

Plany na ceremonię ślubną były piękne – rzeka, piękne światła. Niestety wszystko zaprzepaściła rosyjska inwazja na Ukrainę. I tak państwo młodzi pobrali się w dniu rozpoczęcia wojny rosyjsko-ukraińskiej, a chwilę potem wstąpili do armii, by bronić Kijowa, w którym mieszkają. Sytuacja jest ciężka, chcemy walczyć za nasz kraj. Możemy zginąć, ale po prostu chcemy być razem ponad wszystko – powiedziała panna młoda.

Reklama

Musimy chronić ludzi, których kochamy i ziemię, na której żyjemy

Po ceremonii ślubnej, para młoda wstąpiła do oddziałów ukraińskiej Obrony Terytorialnej. Musimy chronić ludzi, których kochamy i ziemię, na której żyjemy. Wierzę, że to najlepsze, co możemy w tej sprawie zrobić – powiedzieli państwo młodzi.

Niestety na froncie nie są w stanie określić, czy będą walczyć ramię w ramię, czy w innych oddziałach. Jest to zależne od zapotrzebowań armii. Mimo, że sytuacja w kraju jest zła, a wojsko ukraińskie cały czas robi wszystko, odeprzeć rosyjską inwazję – para z nadzieją patrzy w przyszłość. Wierzą, że przyjdzie dzień, w którym będą mogli cieszyć się z powodu wzięcia ślubu. Może oni po prostu wyjdą z naszego kraju i będziemy mogli normalnie świętować. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normalności i nasz kraj będzie bezpieczny i szczęśliwy bez Rosjan w nim – powiedziała panna młoda dla CNN.

RMF24, CNN, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę