Nasze projekty
Reklama
Fot. Nathan - Wojownik z TARczą/Facebook

Urodził się z krótszymi rączkami, mimo to, zadziwia innych sprawnością! Niezwykła historia Nathana

Nathan pomimo krótszych rączek zadziwia sprawnością. Chłopiec sam potrafi jeść, ubrać się, pisać i szaleć na placach zabaw. Poznaj jego niezwykłą historię!

„Nigdy nie dopuściłabym się aborcji”

W ósmym miesiącu ciąży, podczas badania USG wykryto, że Nathan urodzi się bez rączek. Moja lekarka stwierdziła: Szkoda, że o tej wadzie nie dowiedzieli się Państwo wcześniej, bo moglibyśmy jeszcze tę ciążę terminować, a tak już jest za późno. Musi Pani urodzić”. Brak słów! Nawet gdybym dowiedziała się o chorobie synka w 6. tygodniu ciąży, nigdy bym nie dopuściła się aborcji – mówi Sabina Walczak, mama Nathana.

Historia rodziców Nathana zatoczyła koło. W kolejnej ciąży lekarze się już nie „spóźnili” – ze względu na podejrzenie, że Mia może cierpieć na tą samą chorobę co Nathan, zaproponowali jej zabicie dziecka w momencie, kiedy jeszcze było to możliwe i legalne. Dziś Mia jest całkowicie zdrowym dzieckiem!

Nathan – dzielny Wojownik

Nathan pomimo krótszych rączek zadziwia sprawnością. Chłopiec sam potrafi jeść, ubrać się, pisać i szaleć na placach zabaw. Przy pomocy nóżek potrafił nawet sam wałkować i lepić pierogi. Losy tej dwójki dzieci można było śledzić poprzez stronę na Facebooku: Nathan – Wojownik z Tarczą. Teraz ich historia ma zostać opowiedziana przez fundację Grupa Proelio w reportażu, nakręconym w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”.

Reklama

Historia Nathana i Mii inspiruje i niesie ogromną nadzieję. Zarazem pokazuje okrucieństwo aborcyjnego prawa, które obowiązywało do niedawna w Polsce. Każde dziecko powinno mieć prawo do życia bez względu na okoliczności, niemniej warto, by ludzie byli świadomi, że w dużej mierze zabijano dzieci, których wady genetyczne w ogóle nie wykluczały szczęśliwego życia. Zabijano także dzieci zdrowe z błędnymi diagnozami. W związku z toczącą się w Polsce debatą na temat aborcji, jestem przekonany że bardzo potrzeba, aby ludzie mogli poznawać takie historie, aby uświadamiali sobie że za słowem ‘wybór’ kryje się życie konkretnych dzieci takich jak Nathan i Mia – mówi Zbigniew Kaliszuk z fundacji Grupa Proelio.

Fundacja prosi o wsparcie finansowe w dokończeniu tworzenia reportażu oraz nakręcenia kolejnych. Mamy już nagrany materiał, ale ciągle nie zebraliśmy jeszcze środków koniecznych do opłacenia jego montażu. Jeśli chcieliby Państwo, aby ten reportaż powstał oraz żebyśmy mogli stworzyć kolejne podobne dzieła, zachęcamy do wsparcia kampanii ‘Każde życie jest cudem’ poprzez darowiznę finansową. Można to zrobić poprzez stronę wspieram.proelio.pl – wyjaśnia Zbigniew Kaliszuk.

Fundacja Grupa Proelio w ramach kampanii „Każde życie jest cudem” przedstawiła już siedemnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji.

Reklama

W tym roku fundacja chciałaby w ramach kampanii nagrać kolejnych sześć reportaży, opublikować kilkadziesiąt nowych świadectw pisemnych oraz wydać książkę ze spisanymi świadectwami.

mat. prasowe Fundacji Grupa Proelio, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę