fot. Patriarca12 - Praca własna/CC BY 3.0/wikipedia.org

Sylvester Stallone o swojej przemianie: w końcu postanowiłem oddać pewne rzeczy w ręce Boga

"Byłem wychowany jako katolik, ale potem jedziesz do Hollywood i dostajesz te wszystkie „słodycze”, pokusy i w końcu straciłem drogę (...). W końcu po 12 latach powiedziałem, że muszę wrócić do korzeni. W końcu postanowiłem oddać pewne rzeczy w ręce Boga" - wyznał w jednym z wywiadów Sylvester Stallone. Dziś aktor świętuje swoje 76. urodziny.

Reklama

Sylvester Stallone – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy uznawany jest za jedną z największych gwiazd światowego kina. Międzynarodową sławę i silne miejsce w historii kina przyniosły mu role: żołnierza Johna Rambo czy legendy boksu Rocky’ego Balboa.

W 2006 roku promował ostatnią część filmu o przygodach Rockiego. Z tej okazji pojawił się w chrześcijańskim programie w amerykańskiej telewizji. Opowiadał w nim o akcentach wiary i symbolice jakie pojawiały się w całej serii Rockiego. Przyznał, że „Rocky” nie jest typowym kinem bokserskim, ale opowiada on o „krzyżowcu”, który walczy w imię innych.

Rola w serii o znanym bokserze doprowadziła znanego aktora do przemiany duchowej. Byłem wychowany jako katolik, ale potem jedziesz do Hollywood i dostajesz te wszystkie „słodycze”, pokusy i w końcu straciłem drogę. Ilekroć wracałem do postaci Rockiego, dostawałem nową siłę. W końcu po 12 latach powiedziałem, że muszę wrócić do korzeni. W końcu postanowiłem oddać pewne rzeczy w ręce Boga. Wierzyłem zawsze, że wybrano mnie bym coś zrobił. Nigdy nie byłem pisarzem, ani przykładnym uczniem i nagle pewnego dnia zacząłem pisać „Rockiego”. Napisałem scenariusz w trzy dni i film wygrał Oscara. Nie wierzę, że to zrobiłem sam – przyznał.

Reklama

pa, wikipedia.org, wpolityce.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę