fot. zdjęcie ilustracyjne/ Unsplash

Ołena Zełenska o chorych ukraińskich dzieciach: są tacy, którzy toczą dwie wojny naraz

"Są tacy, którzy w tych strasznych czasach toczą dwie wojny naraz. Jedna to ta, który niszczy ich domy i miasta. Druga jest osobista, z chorobą" - napisała Ołena Zełenska we wpisie na temat dzieci chorych onkologicznie. Podziękowała także wszystkim tym, dzięki którym dzieci mogą kontynuować leczenie poza granicami Ukrainy.

Reklama

Są tacy, którzy w tych strasznych czasach toczą dwie wojny naraz. Jedna to ta, który niszczy ich domy i miasta. Druga jest osobista, z chorobą – napisała w najnowszym wpisie Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy.

Dzieci chore onkologicznie choć tak bardzo bezbronne teraz muszą walczyć podwójnie. Wyobraź sobie, że jest dwa razy trudniej. Teraz są to dwa fronty u dzieci z onkologią. Ale my dorośli możemy coś zrobić. Możemy ich ewakuować z jednej wojny i pomóc wygrać inną – podkreśla Pierwsza Dama Ukrainy.

„Niech mali zwycięzcy wygrają swoją osobistą wojnę”

Jak pisze dalej kolejne 42 dzieci chorujących onkologicznie, a łącznie już 200 przetransportowano na leczenie za granicę. Najpierw dzieci trafiły do Lwowa, do Specjalistycznego Centrum Medycznego dla Dzieci, a następnie w towarzystwie lekarzy i bliskich do Polski. A potem młodzi pacjenci przy wsparciu międzynarodowej społeczności onkologicznej są kierowani na stałe leczenie w różnych krajach europejskich – zaznacza Ołena Zełenska.

Reklama
Reklama

Pierwsza Dama Ukrainy podziękowała także wszystkim lekarzom, fundacją i jednostkom państwowym, a także Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za ich zaangażowanie i ogromne serce w ratowaniu dzieci. Niech mali zwycięzcy wygrają swoją osobistą wojnę. A my, dorośli, wygramy dla nich to drugą – zakończyła.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę