Nasze projekty
fot. Samuel Green/ Sa,uelGreen/Instagram.com

Ojciec najmłodszego wcześniaka na świecie, mówi: „Mój syn jest bohaterem”

Urodził się w 21. tygodniu ciąży, a lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Dziś najmłodszy wcześniak na świecie Richard Hutchinson ma rok , mówi „Mama” i „Dada” i jest uśmiechniętym chłopcem, który lubi bawić się w a ku-ku ze swoim ojcem.

Reklama

Najmłodszy na świecie wcześniak osiągnął kamień milowy – przeżył rok i właśnie zaczyna powtarzać pierwsze słowa. Richard Hutchinson ma teraz rok , mówi „Mama” i „Dada” i zaszczyca łamy magazynu People.

Neonatolog rodziny, dr Stacy Kern, mówi Ludzie : Nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki nie zobaczymy, jak dorośnie trochę bardziej, ale mam bardzo duże nadzieje z tym dzieckiem. Richard potrzebuje coraz mniej dodatkowego tlenu, a jego zgłębnik może nie być już potrzebny do drugiego roku życia.

Był mniejszy niż moja ręka

Matka małego Richarda, Beth, była w 21. tygodniu ciąży, kiedy jej syn pojawił się na świecie 5 czerwca 2020 r. Jak mówi magazyn People: „Pamiętam, jaki był malutki. Był mniejszy niż moja ręka. Ale myślałem: Ten mały człowiek przeżył swoje narodziny. On jest takim wojownikiem, że mu się uda’.

Reklama
Reklama

Według Wendy Grossman Kantor z magazynu, przed porodem lekarze powiedzieli Beth i jej mężowi Rickowi, że dziecko ma praktycznie zerową szansę na przeżycie.

Po latach prób zajścia w ciążę para odmówiła aborcji. „Rodzina to rodzina” — mówi Rick, 40-letni ojciec Richarda. Nikt inny nie będzie o niego walczył – jeśli my nie będziemy walczyć o niego, kto inny będzie?

Reklama
Reklama

On zawsze udowadnia, że wszyscy się mylą

Richard przeciwstawił się złowrogim prognozom i kwitnie. Jego podróż do domu nie była pozbawiona wyzwań. Spędził około dwóch miesięcy pod respiratorem i pół roku w szpitalu. Jego matka nie mogła być bardziej dumna z jego niesamowitych postępów. Jak mówi Beth: On jest naszym cudownym dzieckiem. Za każdym razem, gdy lekarze mówili nam, że może nie być w stanie czegoś zrobić, zawsze udowadniał, że się mylą. 

Według Kantora: „Kiedy Richard obchodził swoje pierwsze urodziny w czerwcu, Księga Rekordów Guinnessa nazwała go najwcześniejszym wcześniakiem, jaki przeżył, ponieważ przybył 131 dni przed terminem porodu 13 października 2020 r.

Reklama

Przełomy technologiczne umożliwiają wcześniakom przetrwanie na coraz wcześniejszych etapach rozwoju. Mały Richard dał swojej rodzinie — i światu — ogromną nadzieję. Wbrew negatywnym przewidywaniom lekarzy najmłodsze na świecie wcześniaki dowiodły, że cuda medyczne są rzeczywiście możliwe.

kw/Lifenews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę