fot. Waldemar Pawelec/Facebook.com

Ks. Waldemar Pawelec SAC posługujący w Kijowie: Będziemy tutaj do końca razem z Ukraińcami

Ks. Waldemar Pawelec SAC od 2003 r. posługuje na terenie Ukrainy. Obecnie jest w Kijowie i wraz z innymi Polakami, pomaga Ukraińcom. "My tu jesteśmy, bo ludzie są tutaj i oni nas potrzebują i będziemy tutaj do końca razem z nimi" - powiedział w nagraniu.

Reklama

Ks. Waldemar Pawelec SAC posługuje na terenie Ukrainy od 2003 r. W filmie opublikowanym na Facebooku, wyraził swoją wdzięczność za wszelką otrzymaną pomoc. Chciał ponadto przekazać, że wszystko aktualnie z nim i z jego współbraćmi jest w porządku.

Narazie się trzymamy. Jest w miarę spokojnie. Najtrudniej jest w nocy, kiedy na niebie latają rakiety, a armia ukraińska stara się się je rozbroić. Na moich oczach został zestrzelony niszczyciel, który latał nad Kijowem – powiedział.

„Będziemy tutaj do końca”

Grupa Pallotynów z Polski pomaga grupie Ukraińców w liczbie 37. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają. My, jako Pallotyni tu – w Kijowie, mamy 37 osób, którym pomagamy, którzy znaleźli tutaj swoje schronienie. To są głównie rodziny z dziećmi, które nie mają możliwości stąd wyjechać – powiedział Pallotyn.

Reklama
Reklama

Duchowny zwrócił uwagę, że to, co każdy człowiek może w tym momencie zrobić dla przebywających na terenie Ukrainy to modlitwa. Powiedział także, że mimo wszystko – zostaną z Ukraińcami do końca. Dziękuję wam za wszystkie przejawy jedności, za modlitwy. To jest nam teraz najbardziej potrzebne. My tu jesteśmy, bo ludzie są tutaj i oni nas potrzebują i będziemy tutaj do końca razem z tymi ludźmi – powiedział.

Prawda jest po naszej stronie. Pan Bóg jest z nami. My to odczuwamy przez waszą modlitwę i waszą troskę – zakończył ks. Pawelec.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę