fot. Olena Zełenska/Instagram.com

Olena Zełenska: dzieci urodzone w schronach bombowych będą żyć w spokojnym kraju, który się obronił

Żona prezydenta Ukrainy - Olena Zełenska na swoim Instagramie ponownie dziękowała swoim rodakom za solidarność wobec rosyjskiego ataku. "Jesteśmy armią, armia to my. A dzieci urodzone w schronach bombowych będą żyć w spokojnym kraju, który się obronił" - napisała.

Reklama

Olena Zełenska od czasu rozpoczęcia wojny rosyjsko-ukraińskiej wciąż wraz z dziećmi pozostaje w Kijowie u boku męża. Na swoich mediach społecznościowych wyraża wdzięczność wszystkim rodakom, którzy walczą w obronie ojczyzny.

Jesteście niesamowici, drodzy rodacy! – napisała.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Reklama
Reklama

„Jesteśmy armią. Armia to my”

Olena Załenska zwróciła uwagę, że od dwóch dni wszyscy Ukraińcy stali się armią. Każdy troszczy się o siebie, o swoich bliskich, o swoje zwierzaki, o cały naród. Żona prezydenta Ukrainy apeluje do rodaków, którzy nie włączyli się w działania wojskowe, by zaangażowali się we wszelkie działania pozamilitarne. Każdy może pomóc.

Spotkaj się w mediach społecznościowych, aby chronić domy i pomagać samotnym sąsiadom. Zaoferuj swój dom tym, którzy potrzebują schronienia.Oddaj krew żołnierzom i ofiarom. Zgłoś ruch wrogich pojazdów. I oczywiście pomagaj siłom zbrojnym, które walczą na wszystkich frontach – napisała.

„Dzieci będą żyć w spokojnym kraju”

W dzisiejszym wpisie nawiązała do sytuacji, która poprzedniej nocy wydarzyła się w kijowskim schronie. Wówczas na świat przyszła nowa obywatelka Ukrainy – Mia. I choć urodziła się w warunkach, o których nie śniło się nikomu w XXI wieku, Olena Załenska ma nadzieję, że przyjdzie jej żyć w wolnym kraju, pod wolnym niebem niepodległej ojczyzny.

Reklama
Reklama

Jesteśmy armią, armia to my. A dzieci urodzone w schronach bombowych będą żyć w spokojnym kraju, który się obronił – zakończyła.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę