Nasze projekty
Reklama
Fot. MariaBranyas112/Twitter

Jest najstarszą osobą żyjącą na świecie! Zdradza sekret na długowieczność

Urodziła się przed zatonięciem Titanica i wybuchem I wojny światowej! Maria Branyas Morera to najstarsza żyjąca osoba na świecie. Jaka jest jej recepta na długowieczność?

Maria Branyas Morera urodziła się 4 marca 1907 roku w San Francisco. Dziś ma 117 lat! Została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa w 2023 roku – miała 115 lat i 139 dni.

CZYTAJ>>> Razem od 13 lat! Emily Blunt i John Krasinski zachwycają całe Hollywood

Najstarsza kobieta na świecie ma 11 wnuków i 11 prawnuków!

Maria Branyas Morera wraz z rodziną przeprowadzała się do Nowego Orleanu, a w 1915 roku wyjechali do Olotu w Katalonii. To właśnie wtedy zmarł jej ojciec, Joseph Branyas Julia, pozostawiając jej matkę samą z opieką nad nią i czworgiem rodzeństwa.

Reklama

W 1931 roku Maria poślubiła lekarza Joana Moreta, z którym miała troje dzieci. Obecnie cieszy się z 11 wnuków i 11 prawnuków! W 2000 roku, mając 93 lata, zamieszkała w domu opieki w Olocie, gdzie mieszka do dziś.

Maria codziennie inspiruje zarówno personel, jak i innych pensjonariuszy, dzieląc się swoimi wspomnieniami i życiową mądrością. Rodzina Marii potwierdza, że seniorka cieszy się doskonałym zdrowiem.

ZOBACZ>>> Została pierwszą kobietą-sędzią żużlową na świecie i… pobiła rekord Guinnessa!

Reklama

Sekret długowieczności. „Życie to kwestia szczęścia i dobrych genów”

Zapytana o sekret długowieczności, Maria przyznaje, że nie przestrzegała żadnych specjalnych diet, jadła wszystko, ale w umiarkowanych ilościach, a jej ulubionym przysmakiem jest jogurt naturalny. Wierzy, że jej długie życie to kwestia szczęścia i dobrych genów.

Maria podkreśla, że w życiu starała się unikać toksycznych relacji, z optymizmem patrzyła w przyszłość, dbała o aktywność fizyczną i spędzała dużo czasu na świeżym powietrzu.

Najstarsza osoba żyjąca na świecie aktywna w mediach społecznościowych!

Ciekawostką jest, że mimo zaawansowanego wieku, Maria Branyas Morera jest aktywna w mediach społecznościowych. Można ją śledzić na Twitterze pod nazwą MariaBranyas112, gdzie z humorem opisuje siebie jako „bardzo starą, ale nie głupią”.

biurorekordow.pl, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę