Nasze projekty
fot. Associated Press/YouTube.com

Ellie Goldstein, modelka z zespołem Downa: „Ludzie powinni dać nam szansę”

Ellie Goldstein - brytyjska modelka z zespołem Downa, która wystąpiła między innymi w kampanii kosmetycznej dla "Gucci Beauty" wytycza drogę dla niedostatecznie reprezentowanych w społeczeństwie, zwłaszcza niepełnosprawnych. Ludzie powinni dać nam szansę - mówi.

Reklama

Goldstein wykorzystała swoją sławę jako modelki, aby zdobyć reprezentację osób niepełnosprawnych w mediach. Karierę rozpoczęła w wieku 15 lat i nie pozwoliła, by zespół Downa stanął na drodze jej marzeń, podpisując kontrakt z Zebedee Management, który promuje modele z niepełnosprawnościami.

„Nie martw się o to, co mówią inni”

Prezencja jest dla mnie bardzo ważna – powiedziała. Niech świat zobaczy, że każdy może modelować i działać z niepełnosprawnością… Potrzeba więcej pozytywnościa ludzie powinni dać nam szansę i nie być tak ignorantami.

Od tego czasu Goldstein pojawił się w Vogue Italia, prezentując tusz do rzęs L’Obscur Gucciego dla autentycznej osoby, która używa makijażu, aby na swój sposób opowiedzieć swoją historię wolności.

Reklama
Reklama

To niesamowite i wspaniałe uczucie być częścią kampanii Gucci Beauty”, powiedziała Goldstein. Czuję się tak dumny z siebie, zwłaszcza, że ​​zostałam do tego wybrana – dodaje. Jej przesłaniem do osób niepełnosprawnych, w tym z zespołem Downa, jest: być sobą i nie martwić się o to, co myślą o tobie inni.

Pionierska kariera Ellie

Michael Robinson, dyrektor ds. komunikacji SPUC, powiedział: Pionierska kariera Ellie pomaga społeczeństwu dostrzec, że niepełnosprawni są tak samo godne reprezentacji, co jest szczególnie ważne w czasach, gdy osoby z zespołem Downa są celem aborcji.

Ważne jest, abyśmy odepchnęli się od tak negatywnych i szczerze niebezpiecznych przedstawień niepełnosprawności w mediach. W tym sensie kariera Ellie jest świecącym światłem w ciemności, oświetlającym największą, ale najbardziej niedoreprezentowaną mniejszość na świecie – osoby niepełnosprawne. (…) Ellie nie jest naznaczona swoją niepełnosprawnością, ale jest definiowana przez radość i pozytywność, które przynosi otaczającym ją osobom, a także tym, którzy widzą jej zdjęcia, wyrażające jej prawdziwe ja, autentycznie i bez przeprosin – dodał.

Reklama
Reklama

kw/lifenews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę