Nasze projekty
Reklama
fot. Stacja7

Agata Rujner: modlitwa jest fundamentem

Agata Rujner była gościem Dni Młodych Paradiso w Gostyniu. Podzieliła się z naszym reporterem swoim świadectwem, o doświadczeniu Boga w codzienności, czytaniu Pisma Świętego i o modlitwie. Zobaczcie sami!

Agata Rujner o działaniu Boga w jej życiu

Jakub Krzyżak, Stacja7: W jaki sposób Bóg działał w Twoim życiu? Czy miałaś takie namacalne dowody na działanie Boga? 

Agata Rujner: Miałam i mam bardzo wiele takich dowodów, natomiast najbardziej Bóg działa w moim życiu poprzez sakramenty i poprzez to, jak mnie w te sakramenty włącza, zwłaszcza przez sakrament Eucharystii. Ja już od momentu przyjęcia I Komunii Świętej w Częstochowie miałam to głębokie doświadczenie Jego bliskości, miłości i opieki, a potem głównie przez sakrament pokuty i pojednania, który towarzyszy mi przecież nieustannie i na nowo przywraca mi tę łaskę z Chrztu Świętego. Sakrament bierzmowania również jest dla mnie cenny ze względu na dary i owoce Ducha Świętego, bez których nie wiem, jak miałabym żyć.

Zobacz wideo:

Reklama

Dlaczego warto sięgać po Pismo Święte?  

Warto sięgać po Pismo Święte dlatego, że jest to Słowo Boga i tam są te rzeczy, które Bóg sam chciał o sobie powiedzieć. Gdy byłam w podstawówce, bardzo utkwiło mi takie zdanie św. Hieronima, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Więc jeśli nie znam Pisma Świętego, to nie wiem, kim jest Jezus, a to przecież Jego mam naśladować. Więc dla nas Pismo Święte jest takim naturalnym pokarmem, naturalnym drogowskazem i miejscem spotkania z osobą.

Reklama

Czytaj także >>> Święta Góra pełna młodych, czyli… Paradiso. [NASZA RELACJA]

Jak się modlić? Odpowiada Agata Rujner

Masz jakieś sprawdzone sposoby na to, jak się modlić? 

Ojej, nie, nie mam żadnych sprawdzonych sposobów na to, jak się modlić. Jedyne, co mogę powiedzieć to, że warto to robić. W moim życiu jest tak, że jeśli coś się dzieje z modlitwą, to prawdopodobnie wydarzą się jakieś inne rzeczy, jakieś słabości, grzechy. Będzie mi też trudno ze mną i z innymi ludźmi. Więc modlitwa jest fundamentem, modlitwa jest pierwsza. I naprawdę wystarczy mało – pięć minut. To jest tylko 300 sekund, a to już zmienia cały dzień. Czy nawet przeczytanie czytań z dnia. To nas ustawia, to nam poszerza serce. Więc jedno, co mogę powiedzieć, to, że warto się modlić.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę