Nasze projekty
Reklama
Fot. Jakub Krzyżak/Stacja7

Święta Góra pełna młodych, czyli… Paradiso! [NASZA RELACJA]

Jak wygląda tegoroczne spotkanie Paradiso 2024? Postanowiliśmy to sprawdzić.

„Paradiso” to wydarzenie, które powstało z inspiracji Światowymi Dniami Młodzieży. To właśnie klimat tych dni co roku towarzyszy młodym z całej Polski, którzy gromadzą się na Świętej Górze w Gostyniu.

ZOBACZ>>> Nie masz pomysłu na wakacje? Wybierz się na festiwal! [MAPA WYDARZEŃ]

Na Świętą Górę w Gostyniu przybyło 200 osób!

W tym roku na Świętą Górę przybyło około 200 uczestników, w tym siostry zakonne, księża, klerycy no i oczywiście uczestnicy świeccy. Podczas wydarzenia młodzi mają okazje rozwinąć swoje zainteresowania przez warsztaty, które można wybrać w momencie rejestracji. To także czas na wartościowy film w kinie plenerowym zajadając pyszny popcorn, zabawa podczas koncertów, a także… Paradisowa Olimpiada!

Reklama

Naszym szczególnym wyróżnikiem są dwie szczególne osoby, które są tutaj razem z nami. Jest to Matka Boża Świętogórska oraz święty Filip Neri. Oboje są tutaj z nami obecni od pierwszej edycji – mówi Eryk Pazoła, współorganizator „Paradiso”.

CZYTAJ>>> Biskup na Oazie! Zobacz, jak przyjęły go dzieci i młodzież

Paradiso 2024. Jak być radosnym w obliczu trudności?

Paradiso to odpowiedź na tęsknotę za wspólnotą, której nic i nikt nie zastąpi. To wspólnota młodych, którą ubogaca modlitwa, Eucharystia, ciekawe konferencje i świadectwa oraz wieczorne wielbienie z Chórem i Orkiestrą Jordan. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło: Radujmy się!

Reklama

Hasło „Radujmy się!”, zachęca nas wszystkich do radości, ale do tej radości nie tylko tej oczywistej, kiedy jest łatwo się radować, kiedy jesteśmy szczęśliwi, ale również wtedy, kiedy trudno jest nam się radować, kiedy z radością nie jest po drodze. Tej radości w każdej sytuacji, tej Bożej radości, uczymy się właśnie tutaj na Paradiso i chcemy zaprosić uczestników do tego, aby wracając do swoich wspólnot, do swoich parafii, zawieźli tam tą radość i dzielili się tą radością właśnie od nas radością świętego Filipa – wyjaśnia Eryk Pazoła.

Stacja7 na Paradiso 2024. Zobacz naszą relację!

Postanowiliśmy odwiedzić uczestników Paradiso. Jesteście ciekawi naszej relacji? Zachęcamy do śledzenia naszego Instagrama, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach na Świętej Górze w Gostyniu!

>>>Odwiedź na nasz Instagram!!

Zobacz galerię zdjęć:

Reklama

Fot. Jakub Krzyżak

jk, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę