Nasze projekty

Znasz Szumisie?

Szumisie to misie, które emitują biały szum. Ten dźwięk przypomina noworodkom to, co słyszały w brzuchu mamy. Pomaga dzieciom wyciszyć się i spokojnie zasnąć. Wielu rodziców potwierdza też, że biały szum utula niemowlaki cierpiące z powodu kolek.

Reklama

Każdy Szumiś wydaje aż pięć rodzajów szumu, żeby lepiej dopasować się do potrzeb maluszków: biały szum o rożnych częstotliwościach, szum przypomnający dźwięk fali morskiej, szum z biciem serca oraz szum przypominający padający deszcz. W prosty sposób – jednym przyciskiem – można zmieniać wydawany dźwięk. Urządzenie szumiące po 60 minutach zaczyna się stopniowo wyciszać, żeby nie wybudzić śpiącego malucha i sam się wyłącza.

Szumisie w całości wyprodukowane są w Polsce! Uszyte są z wysokiej jakości atestowanych materiałów bezpiecznych nawet dla najmłodszych dzieci. Wszystkie produkty można prać w pralce.

Reklama
Reklama

ania

Reklama
Reklama

Szumisiowa kolekcja

W kolekcji Szumisiów są trzy produkty z szumiącym mechanizmem:

Szumisiowa maskotka – miękka przytulanka w całości uszta jest z popularnego wśród rodziców materiału minky. Mechanizm szumiący zamknięty jest bezpiecznie w głowie misia. Urządzenie włącza się bez potrzeby wyjmowania z misia.

Reklama

Główka Szumisia ma specjalne zapięcie, dzięki któremu idealnie nadaje się do powieszenia na dziecięcym łóżeczku, wózku, foteliku samochodowym czy nosidełku, można go też przyczepić na rękę. W główce misia znajduje się kieszonka z mechanizmem dźwiękowym, zapinana na bezpieczny suwak. Urządzenie dźwiękowe włącza się bez potrzeby wyjmowania go z kieszonki.

Szumisiowa poduszka poprawia komfort karmienia noworodka, zarówno piersią jak i z butelki. Jej specjalny kształt stanowi wygodne podparcie dla dziecka, odciążając jednocześnie kręgosłup mamy. Dodatkowo wbudowany mechanizm szumiący pomoże maluszkowi wyciszyć się, poczuć bezpiecznie i spokojnie zasnąć.

00.00.2015 Warszawa Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Opinie ekspertów

Magdalena Chorzewska – Psycholog, Psychoterapeuta CBT, Trenerka rozwoju osobistego:

Pomysł z zamieszczeniem dźwięku białego szumu w misiu jest bardzo trafiony. Noworodki i niemowlaki potrzebują przede wszystkim bezpieczeństwa i spokoju. Biały szum, który będą mogły usłyszeć, pozwoli im na spokojne zasypianie, ponieważ poza imitacją dźwięków znanych dziecku z brzucha mamy, niweluje nadmiar bodźców dźwiękowych z otoczenia. Wszystkim młodym rodzicom zależy na tym, aby ich maluszek czuł się dobrze, nie potrafią jeszcze zidentyfikować płaczu…kolka, głód, ból…?
Biały szum, pięknie zapakowany w przytulance może stać się narzędziem przynoszącym ulgę i dającym poczucie komfortu. Dodatkowo delikatny szum działa kojąco nie tylko na malutkie dzieci, ale także jest przydatny dla zestresowanych, często niewyspanych rodziców, wpływa na zdolność koncentracji uwagi a także działa wyciszająco na starsze dzieci cierpiące na zaburzenia hiperkinetyczne. Polecam Szumisie nie tylko jako psycholog, ale głównie jako mama.

Karolina Mossakowska – położna środowiskowo-rodzinna, instruktor szkół rodzenia:

Dziecko przez 9 miesięcy życia zewnętrznego nie słyszy wyraźnie żadnego dźwięku (bariera w postaci brzucha i wszystkich jego tkanek). Po porodzie przeżywa szok porównywalny do zawału serca (ostre światło, suche środowisko, możliwość poruszania całym ciałem, wyraźne dźwięki). Według dr Harveya Karpa (amerykański pediatra) pierwsze 3 miesiące życia dziecka, to czwarty trymestr ciąży. W tym okresie powinniśmy zapewnić naszemu małemu-DUŻEMU szczęściu jak najwięcej szumiących odgłosów, ciepła, przytulania i przyciemnionego światła, aby stworzyć środowisko podobne do tego w jakim przebywał przez ostatnie 9 miesięcy.
Dźwięk białego szumu (podobny do odgłosu jaki wydaje pracująca suszarka) przypomina im odgłosy jakie słyszały w trakcie życia prenatalnego (w brzuchu u mamy). Dźwięk ten uspakaja oraz buduje poczucie bezpieczeństwa oraz stwarza wrażenie obecności bliskiej osoby (najczęściej mamy). Jest to dźwięk, który jest bezpieczny dla uszu małego dziecka i może być „stosowany” od pierwszego dnia życia dziecka

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite